27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
06:55
30-12-2015
  

Aşırıcı Örgütlerin En Büyük Silahı

Tefrika peşinde koşanlar, İslam'ın imajını ters yüz etmeye çalışıyor...

Facebook da Paylaş
 
Tahran'da düzenlenen '29. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı'nda konuşan Seyit Ali Fazlullah, 'Bugün komplolar karşısında durmak için tüm Müslümanların her şeyden çok vahdete ihtiyacı var' dedi.
 
Seyit Fazlullah konuşmasına şöyle devam etti:
 
"Bu zor şartlarda vahdetin Müslümanların kurtaracak ve İslam düşmanlarını hayal kırıklığına uğratacak etken olduğunu herkese göstermeliyiz. İslam âleminin en büyük sorunu, vahdetten uzak olmanın getirdiği bölünmelerdir. 
 
Tefrika peşinde koşanlar, İslam'ın imajını ters yüz etmeye çalışıyor. Bu nedenle bizim bu tür toplantılarda birliği oluşturacak çözüm yollarını aramamız gerekir. Komplolardan en az hasarlar çıkmak için oluşturulacak direniş cephesinde âlimlere önemli roller düşüyor. 
 
Müslüman âlimler ve müçtehitler bölünmeye karşı verecekleri fetvalarla tefrikanın önünü alabilir. Müslümanlar arasındaki ortak değerlere vurgu yapmak, vahdetin pratik olarak hayata geçirilmesine yardımcı olacaktır.
 
Aşırıcı örgütlerin en büyük silahı olan 'Sünnileri ve Şiileri birbirinden uzaklaştırmak hatta koparmak' düşüncesinin ana maddesi olan 'korku' faktörünün toplumda yayılmasına izin vermemeliyiz.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler