01 Ekim 2020 Perşembe Saat:
18:41
15-12-2015
  

ATEAB Nijerya Saldırlarını Kınadı

Avrupa Ehli Beyt Alimleri Birliği olarak, bu korkunç cinayeti şiddetle kınayoruz...

Facebook da Paylaş

 

Rahman ve Rahim Allah'ın Adıyla

 

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ

 

"Allah yolunda öldürülenleri ölü sanma. Onlar diridir ve Rableri katında rızıklanırlar." (Al'i İmran,169)

 

Nijerya, Batı Afrika'da yer alan ve 170 milyon nüfusu ile Afrika'nın en kalabalık ülkesi. Nüfusunun % 60'ı Müslüman olan Nijerya'da yaklaşık 12 milyon Şia yaşıyor.

 

Bulundukları ülkelerde herkesten daha çok vatanına, milletine ve insalığa saygılı olan Ehlibeyt dostları dini merasimlerinde hiçbir suçu ve günahları olmadan haksız yere kanları akıtılmıştır.

 

Geçen yıl Kudüs gününde Nijerya devleti tarafından onlarca Müslüman kardeşimiz, Nijerya'da yaşayan Şiaların lideri Huccetu’l İslam Şeyh İbrahim Zakzaki’nin üç oğlu şehit edilmişti ve bu yıl da Erbain yürüyüşlerinde onlarca Müslüman, tekfirci Boko Haram örgütü tarafından intihar saldırıları ile şehit edildi.

 

Bu acılar dinmeden tekrar Nijerya devleti tarafından Nijerya Şialarının lideri Huccetu’l İslam Şeyh İbrahim Zakzaki’nin evine saldırılmış, eşi ve oğlunun şehadetiyle birlikte yüzlerce Nijerya Ehlibeyt dostu hunharca şehit edilmiştir.

 

Bu mazlumların hazin şehadetlerini, başta tüm bu mazlumların intikamını alacak olan Mevlamız Hz. Mehdi'ye (a.s), Nijerya halkına ve tüm Müslümanlara tesliyet arz ediyoruz.

 

Bu yaşanan acı olaylar, dünyadaki tüm Muhammed ümmetinin yüreğini dağlamakta ve insani değerlere sahip hür vicdanlarda büyük kaygıya neden olmuştur.

 

Hiç şüphesiz bu cinayete en çok sevinen ise, dünyayı kan gölüne çeviren terör, ümmetin vahdet ve birliğini istemeyenler, mezhep çatışması peşinde olanlar ve bunların efendileri siyonizm ve müstekbirler olmuştur.

 

Avrupa Ehli Beyt Alimleri Birliği olarak, bu korkunç cinayeti şiddetle kınayarak, Nijerya devletinden kendi halkına uyguladığı baskılarını kaldırmalarını istiyoruz.

 

Avrupa Türk Ehlibeyt Âlimleri Birliği

 

15.12.2015

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler