10 Nisan 2021 Cumartesi Saat:
18:12
02-01-2017
  

AVEG'ten EHLADER'e Dostluk Ziyareti

Avrupa Ehlibeyt Gençliği Ehlader'i Ziyaret Etti.

Facebook da Paylaş

 

 

Hollanda'da yıllardır Ehl-i Beyt Mektebi'ne hizmet eden değerli alimimiz Hicret Camii Hocası İsrafil Demirtekin ve AVEG Başkanı Mehmet Yüksek eşliğinde Avrupa Ehl-i Beyt sevdalısı gençler Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Kadir Akaras ile görüştüler.

 

Samimi ve sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede EHLADER Başkanı Kadir Akaras gençlere EHLADER'in çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdikten sonra birlik ve beraberliğin ne denli önemli olduğunu vurguladı.

 

Daha sonra değerli alimimiz İsrafil Demirtekin Hoca; Avrupa alimlerinin çalışması hakkında bilgi verdi ve  Avrupa'da İslamofobi'nin her geçen gün çoğaldığını ama her şeye rağmen İslam dininin ahlak dini olduğunu her fırsatta hem İslami cemaatlere hem de gayrimüslimlere ellerinden geldiğince anlatmaya çalıştıklarını dile getirdi.                       

 

Avrupa Ehl-i Beyt Gençliği Başkanı Mehmet Yüksek de gençlerle beraber yaptıkları çalışmalarından ve gerçekleştirdikleri organizasyonlardan bahsetti.

 

Mehmet Yüksek, Anadolu Ehlibeyt Gençliği ile ortak programlar yapma konusunda önerilerde bulunduktan sonra; bunun gerçekleştirildiği takdirde her iki gençlik kurumu arasındaki diyalog ve yakınlaşmanın daha da artacağına vurgu yaptı.

 

Öte yandan AVEG Başkanı Yüksek; Atabat-ı A'liye'ye mümkün olduğunca ziyaret turları düzenlediklerinden ve bunların manevi olarak gençler üzerinde pozitif bir enerji meydana getirdiğinden bahsetti.

 

Avrupalı gençlerin Kerbela ve Necef ziyareti sonrası gerçekleşen EHLADER-AVEG buluşması hatıra fotoğrafı çekilmesi ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler