21 Ocak 2022 Cuma Saat:
13:17
20-07-2016
  

Avrupa'dan Siyonist İsrail'e Tepki

Avrupa'nın 8 ülkesi büyükelçileri, siyonist İsrail ordusuna yazdıkları mektupta, Batı Yaka'da muhasara ve yıkıcı girişimlerinin kaygı verici olduğunu bildirdiler.

Facebook da Paylaşİrib haber ajansının haberine göre, Avrupa'nın 8 ülkesi büyükelçileri, siyonist İsrail ordusuna yazdıkları mektupta, Batı Yaka'da muhasara ve yıkıcı girişimlerinin kaygı verici olduğunu bildirdiler.

Siyonist rejim İsrail savaş bakanlığına verilen sözkonusu mektupta, insani yardımların müsadere edilmesinin kaygı verici olduğuna yer verilirken,  Almanya, İspanya, İtalya, İsveç, İsviçre, Belçika, İrlanda ve Norveç büyükelçileri,  yardım malzemelerinin   kesinlikle müsadere edilmemesi gerektiğini ve bu malzemelerin İsrail'e ait olmadığını bildirdiler.

(Bu arada dün işgal rejimi polisi, siyonist haham Eliezer Berland'ı cinsel suçlar işlediğinden dolayı el-Lud havaalanına vardığı esnada tutukladı. Haham önce Güney Afrika'da gözaltına alındı sonra hakkında kırmızı bülten bulunması sebebiyle işgal rejimine gönderildi.

Walla isimli siyonist haber sitesinin yayınladığı bir habere göre siyonistlerin ileri gelen hahamlarından olan Eliezer Berland'ın taraftarlarından 300 kişi onu karşılamak üzere havaalanında toplanmıştı. Fakat kırmızı bültenle aranan yaşlı haham havaalanına vardığı esnada tutuklandı.

Taraftarlarıyla polis arasında bir çatışma yaşanmaması için işgal polisi çok sayıda güvenlik görevlisini hahamı gözaltına almak amacıyla el-Lud havaalanına sevk etti.  Hahamı gözaltına alıp işgal rejimine teslim etmek üzere Güney Afrika'dan gönderilmesi esnasında kullanılan uçaktaki yolcular arasında da otuz kadar taraftarının bulunduğu ifade edildi.

Shuvu Bonim isimli dini bir okulun yöneticisi olan Haham Berland bundan üç yıl önce hakkındaki suçlamalardan dolayı siyonist İsrail'in işgalindeki Filistin topraklarından kaçmıştı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler