28 Ocak 2021 Perşembe Saat:
16:50
23-12-2015
  

Avrupalının Değil Suriyelinin Meselesi!

Suriye krizini tüm taraflarıyla konuşmaya hazır olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz...

Facebook da Paylaş


Die Presse gazetesine konuşan Suriye Devlet Başkanı Esad, "Biz başından terörle beri savaşıyoruz" dedi. Beşar Esad'ın konuşmasından öne çıkanlar;


- Terörle mücadele istikrarlı ve sürdürülebilir olmalı. Batı'nın terör karşıtı politikası ise ne nesnel ne gerçekçi ne de verimli. Çünkü kara güçleri olmadan terörle mücadelenin başarılı olması beklenemez.

- Bazı Batılı ülkelerin, görevden ayrılmamı barış süreci için ön koşul olarak görmesini elbette kabul etmiyoruz. Biz egemen bir ülkeyiz. Devlet başkanının iyi ya da kötü olduğu, Avrupalıların değil Suriyelilerin meselesi. Kimin gidip kimin kalacağına sadece Suriye halkı karar verebilir. Halk beni daha fazla görmek istemiyorsa, ben de giderim.

- Rusya ve İran, Suriye için gerçek birer müttefiktir. Zira bu iki ülke, Suriye'de terörün yok edilmesine gerçekten katkı sunuyuyor.

- Suriye krizini tüm taraflarıyla konuşmaya hazır olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Bizimle konuşmaya hazır olan yalnızca birkaç ülke var. Ancak BM'nin onayı olmadan içlerinden hiçbiri krizi çözmek için Suriye'yle temas kurmaya cesaret edemiyor.

 

- Batılı ülkelerin hava operasyonları etkisizdir. Avrupalı radikal İslamcıların savaşmak için Suriye'ye gelmesi 'mantıksızlık' değil. Çünkü Suriye Avrupa, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan tarafından terör yuvasına dönüştürüldü.

 

Öte yandan Beşar Esad, 1 hafta içinde 2. kez kameralar karşısına çıktı. Hz. Muhammed’in (s.a.a) doğum gecesi olarak kutlanan Mevlid Kandili'nde başkent Şam'ın batısındaki Mezze bölgesinde yer alan El-Ekrem camisinde namaz kılan Esad, geçen cuma günü de Noel öncesi eşiyle birlikte muhaliflerin kontrolündeki bir kasabanın 2 kilometre uzağında bulunan Notre-Dame'de bir kiliseyi ziyaret etmişti.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler