01 Ekim 2020 Perşembe Saat:
18:43
08-01-2017
  

Ayetullah Hamanei'den Taziye Mesajı

Ayetullah Hamanei, eski mücadele arkadaşı Haşimi Rafsancani’nin vefatı dolayısıyla taziyede bulundu...

Facebook da Paylaş

 

 

İslam İnkılabı Rehberi taziye mesajlarında şöyle buyurdu:

 

Bismillahirrahmanirrahim

İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun

"Hepimiz Allah’tanız ve hepimiz O'na döneceğiz."

 

Çok büyük üzüntü ile eski arkadaşım, siperdaşım, İslam hareketi mücadelesi döneminde yoldaşım ve İslam Cumhuriyeti döneminde uzun yıllarca yakın çalışma arkadaşım Hüccetü'l İslam ve'l Müslimin Hacı Şeyh Ekber Haşimi Rafsancani’nin ani ölüm haberini almış bulunuyorum.

59 yıllık bir dava arkadaşını kaybetmek oldukça çetin ve zordur. Bu uzun yıllar içinde ne kadar çok zorlukları atlattık ve darboğazlardan geçtik. Fikir ve gönül birliklerimiz bizleri nice tehlikeler ve zorluklar karşısında birleştirdi ve ortak yolumuzda gayrete sevketti.

Onun üstün zekası ve eşsiz samimiyeti, kendisi ile iş arkadaşı olan tüm insanlar için ve özellikle benim için güvenilesi bir dayanaktı. Bu uzun yılların bazı kesitlerinde farklı görüşler ve içtihatlar asla Kerbela-i Mualla’da Beyne'l Haremeyn’de başlayan refakat ve arkadaşlığımızı yok etmeyi başaramadığı gibi, özellikle son yıllarda bu teorik farklılıklardan ciddiyetle yararlanmaya çalışan fitnecilerin vesveseleri bile onun bana karşı derin kişisel sevgi ve mahabbetine bir halel getiremedi.

Kendisi İnkılabın birinci neslinin görülmemiş örneklerindendi. Yıllarca hapiste kalması ve SAVAK’ın acımasız işkenceleri, bunlara karşı direnişi, İran-Irak savaşı dönemindeki sorumlulukları, İslam Şurası Meclis Başkanlığı, Uzmanlar Meclisi Başkanlığı ve buna benzerler bu eski mücahidin hayatının aydınlık sayfalarıdır.

Şahsım Haşimi’nin boşluğunda tüm bu tarih yazan dönemlerde kimseyle bu kadar yakından ortak bir deneyime sahip olduğumu hatırlamıyorum.

Bu eski mücahit çeşitli çabaları ve faaliyetleriyle artık hesap vermek için yüce Allah’ın huzurundadır ve bu İslam Cumhuriyeti yetkililerinin hepsinin kaderidir.

Tüm kalbimle kendisine Allah’ın rahmeti ve affını dileyerek, aziz ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Allah bizi ve onu bağışlasın.

Seyyid Ali Hamanei

8 Ocak 2017

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler