20 Kasım 2018 Salı Saat:
21:59
10-06-2017
  

Ayetullah Hamanei: 'Onlara Karşı Kin ve Nefret Daha da Arttı'

Allah'ın izniyle düşmanların bu oyunları tez zamanda bozulacaktır.

Facebook da Paylaş

 

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran Parlamentosu ve İmam Humeyni Türbesi'nde geçtiğimiz gün gerçekleşen terör saldırısına dair Tahran’da konuşma yaptı.

 

Ayetullah Hamanei, İran'ın başkenti Tahran’da medyana gelen,12 kişinin öldüğü ve 39 kişinin yaralandığı kanlı terör saldırısı üzerine taziye mesajı yayımladı.

 

Konu ile Ayetullah Seyyid Ali Hamanei şöyle dedi:

 

"Mübarek Ramazan Ayı'nın on ikinci günü Millet Meclisi ve İmam Humeyni Türbesi'nde meydana gelen terör saldrısında oruçlu olan bazı vatandaşlarımızın şehit düşüp ve bazılarının da yaralanması, egemen sömürge düzeninin değerli İran halkına, İslam İnkılabı'na ve İmam-ı Rahil'e karşı düşmanlığını açık bir şekilde ortaya koymuştur.

 

Bu terör eylemlerinin emrini verenler ve yapanlar kendi kötülüklerinin yanı sıra alçaklıklarını da bir kez daha ortaya koymuş oldular. Bu kanlı cinayetler, değerli İran halkının ilerlemesinde hiçbir olumsuz etkiye neden olmayacaktır.

 

Tüm bu yaşananların kesin bir sonucu ise; Amerika ile onları bu bölgede temsil eden Suudi Arabistan gibi ülkelere yönelik kin ve nefretin daha da artmasıdır.

 

Allah'ın izniyle düşmanların bu oyunları tez zamanda bozulacaktır.

 

Allah’ın inayeti ile İran halkı birlik olup, büyük bir azimle yoluna devam edecektir. Yaşanan olaylarda şehit olanları rahmetle anıyor ve ailelerine başsağlığı diliyorum."

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler