26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
08:01
09-05-2017
  

Ayetullah Hamanei Yeni Nesle Hitap Etti

Kimilerinin gençliği çok iyiydi, verimliydi ama yaşlılıkları? Bir hiç olup gittiler.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Dün Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Hz. Ali Ekber'in doğum günü münasebeti ile gençlere nasihatlerde bulundu.

 

İmam Humeyni Hüseyniyyesi'nde konuşan Ayetullah Hamanei yeni nesle şöyle hitap etti:

 

Yüce Allah inşaallah, Hz. Ali Ekber'in hürmetine siz gençlerimizi korur. İslam üzere olmanızı ve bu yolda sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlar. Gençler dikkat ederlerse; doğru yolu, Sırat-ı Müstakimi kolayca bulabilirler. Daha sonra ona gönül verip, o yol üzere devam eder ve onun şekline bürünebilirler. Ama bilin ki onu korumak bir hayli zordur. Onu korumak gerek.

 

Merhum Emiri Firuzkuhi'nin değişiyle:

 

Genç idi ve ilim yolunda gitti, lakin cehalette kaldı gönlü,

Ömür kitabı beni fasıllara ve bablara ayırdı, öncesine ve sonrasına böldü.

 

Kimilerinin gençliği çok iyiydi, verimliydi ama aman aman o yaşlılıkları; hiç çekilmedi. Yaşlanınca bir hiç olup gittiler. Ama bilirim ki; sizler iyisiniz lakin ne olursa olsun çok dikkat etmelisiniz. Elhamdulillah İnkılab'a, İslam'a hizmet etmektesiniz. Ama lütfen bunu korumaya çalışın. Çünkü bu yolda sabit kadem olmak; olabilecek en güzel şeydir.

 

Hepimiz ama hepimiz mutlaka çaba göstermeliyiz. Herkesin kendine özgü çalışma sistemi var. Siz gençler farklı yönlerde çaba gösteriyorsunuz ben de kendime göre farklı bir sistemde ilerliyorum.

 

Hamdolsun sizler gençsiniz; uğraştığınız şeylere daha çabuk ve rahat ulaşabilirsiniz. Ama gördüğünüz üzere biz iyice yaşlandık. Emeklilik yaşımıza çoktan girdik ama bizde emekli olup kenara çekilmek diye bir şey yok.

 

Bizlerin son nefesimize değin bir eylem ve bir hareket içerisinde olmamız gerekir.

 

Bakın kendimden örnek vereyim; işlerime sabah beşte başlıyorum. Yani saat beşte işbaşı yapıyorum. Sabah namazından sonra işlerimin başına geçiyorum. Sonra ders veriyorum ardından kısa bir istirahat ve tekrar kalan işlere yöneliyorum ta akşama hatta geceye değin.

 

Şimdi de görüldüğü üzere saat gece ona yaklaşıyor. Genelde gönlüm gece onda ya da on buçukta yatmak ister. Tabi mümkün olursa. Çalışmalıyız kardeşlerim. Gençliğimizi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

 

Bu konuda da gençlerimizi teşvik etmeliyiz. Geleceğimiz için bizim siz gençlere ihtiyacımız var. Ülkenin idaresi ve her şeyi için size ihtiyacımız var.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler