20 Ekim 2020 Salı Saat:
06:13
21-03-2017
  

Ayetullah Hamanei’nin Nevruz Mesajı

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei Nevruz Bayramı münasebeti ile yayınladığı mesajda tüm İran halkına, şehit yakınlarına ve Nevruz Bayramı’nı kutlayan herkese tebriklerini iletti.

Facebook da Paylaş

 

 

 

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

 یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعلِها وَ بَنیها.

 

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

Ey kalpleri ve gözleri değiştiren!

Ey geceyi ve gündüzü yöneten!

Ey yılları ve hâlleri dönüştüren (Allah'ım)!

Bizim hâlimizi hâllerin en güzeline dönüştür!

Allah'ım Fatıma'ya, babasına, eşine ve evlatlarına selam eyle.

 

Ayetullah Hamanei, Nevruz Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında; Hz. Fatımatü'z-Zehra’nın (sa) kutlu doğum günü dolayısıyla şehit aileleri başta olmak üzere tüm İran halkını tebrik ederek, yeni yılı “Direniş Ekonmisi: Üretim ve Çalışma” olarak adlandırdı.

 

Geçen senenin beraberinde birçok acı ve tatlı olayı getirdiğini kaydeden Ayetullah Seyyid Ali Hamanei; “İran milletinin onurlu tüm yaşanan bu olaylarda ortadaydı ve düşmanlar dünyanın dört bir yanında İran’ın güçlü bir ülke olduğunu itiraf etmek zorunda kaldılar.” şeklinde konuştu.

 

İslam İnkılabı Lideri Hamanei, İran milletinin 11 Şubat gösterilerine katılmasıyla Kudüs gösterilerindeki görkemli tavrına işaret ederek, şu açıklamalarda bulundu:

 

"Dikkat edilecek olnursa; ülkemizin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine komşularımızda ve bölge ülkelerde oluşan istikrarsızlığa rağmen ülkemizde geçen sene boyunca kalıcı bir güvenliğe tanık olduk."

 

Geçen yıldaki acılar ve zorlukların başta yoksul kesimler olarak halkın geçimi ile ekonomik alanlarında oluştuğuna değinen İnkılap Rehberi; “Benim, halkın içerisinde bulunduğu durumdan detayları ile haberim var. Enflasyon, işsizlik, ayrımcılık ve toplumsal eşitsizliklerden dolayı ortaya çıkan bu sorunları can ü gönülden hissedebiliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Ayetullah Hamanei, geçen yılın uygulama ve pratik yılı olarak isimlendirilmesinin altını çizerek, bu yönde yetkililerin önemli adımlar attığını hatırlatıp sözlerine şu şekilde devam etti:

 

"Biz, hepimiz sorumluyuz. Hem Allahu Teala karşısında ve hem de halk nezdinde cevap vermeliyiz. Elbette yapılanlarla bizim ve halkımızın beklentileri arasında yine dağlar kadar fark vardı. Bunun çözüm yolu ise direniş ekonomisini kilit noktalara yönlendirmek ve onlara odaklanmaktır. Halkın ve yöneticilerin bu içerisinde bulunduğumuz iktisadi buhrandan kurtulmak için beraberce, canla başla çalışmalarıdır. Bu önemli konuların aşılması için de iç üretimin güçlendirilmesi ve gençlerimizin istihdam edilmesi gerekmektedir."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler