05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
09:36
12-05-2013
  

Ayetullah Nezamzade'den EHDER`e Ziyaret

Ayetullah Ali Nezamzade ve Seyit Sehend İzmir Ehlibeyt Camiini ve EHDER`i ziyaret etti.

Facebook da Paylaş 

Ehlader Haber


 

İran'ın ülkemizde yüksek tahsil yapan öğrencilerinden sorumlu ve aynı zamanda Ayetullah Hamanei'nin özel temsilcisi Ayetullah Muhammad Ali Nezamzade ve İzmir'de tahsil gören İranlı öğrencilerin Dernek Başkanı Seyit Sehend 10 Mayıs 2013 Cuma günü İzmir-Bayraklı Merkez Ehlibeyt Camiini ve Ege Ehlibeyt Derneği (EHDER)'i ziyaret etti.
 

EHDER Genel Başkanı Mehmet Mert ile Merkez Ehlibeyt Camii Alimi şeyh Rahman Karanlık ve cami cemaatii tarafından karşılanan Ayetullah Muhammed Ali Nezamzade camide bir konuşma yaptı. Konuşmanın akabinde ise Cuma namazı kıldırdı.
 

Aynı gün saat 16.00 da İranlı öğrenciler derneğinde bir toplantı yapıldı. Toplantıya Aliağa, Bayraklı, çamdibi, Manisa, Mevlana, Turgutlu Ehlibeyt Alimleri, çamdibi camii dernek başkanı ve EHDER Genel Başkanı katıldı.
 

Ege Bölgesi Camii alimleri, camilerindeki kültürel ve ilmi faaliyetlerle ilgili bilgi verirken EHDER Genel Başkanı da İzmir'de EHDER'in tanıtımı ve faaliyetleri hakkında Sayın Nezamzade'ye ve Ehlibeyt Alimlerine bilgiler sundu. Toplantı iyi dilek ve temennilerle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler