01 Haziran 2020 Pazartesi Saat:
19:52
05-05-2013
  

Ayetullah Safi Gulpaygani'den Kınama Mesajı

Eğer Allah'a (dinine) yardım ederseniz, yardım görürsünüz...

Facebook da Paylaş

 

Ehlader haber
 

Takribnews'in haberine göre Ayetullah Lütfullah Safi Gulpaygani, Suriye'de Hucr b. Adiyy'in kabr-i şerifinin Selefilerce tahrip edilmesini kınayarak bir mesaj yayınladı.

 

Kınama mesajının metni

 

"Resullulah'ın (s.a.a) değerli ashabı ve Hz. Ali'nin (a.s) fedakâr yaranı Hucr b. Adiyy'in Suriye'de bulunan mezarının katil ve kukla insanlar tarafından tahrip edilmesi bütün Müslümanlarını ve Ehlibeyt dostlarını derinden üzmüştür. İnna Llillah ve İnna İleyhi Raciun.
 

İslam dinin büyüklerinin kabri şerifleri, pak bedenleri İslam ve Ehlibeyt'in hakkaniyetinin bir nişanesidir. Bu menfur girişimin Müslümanlar nezdinden hiç bir bahanesi olamaz.

 

Yüce İslam'ı dünyaya zorba ve kan dökücü bir din olarak tanıtanlar, islam'ın rahmet deryasından nasibini almamış insanlıktan yoksun olanlar, genç-yaşlı, kadın-erkek, çoluk-çocuk demeden yüzlerce günahsız insanın kanını akıtan hatta gençleri kılıçlarla doğrayıp TV ve internet sitelerinde yayınlayan insanlar nasıl olur da kendini mümin ve muvahhit olarak tanıtabilir?
 

Herkes için aşikârdır ki bu insanlar ve onlara yardım eden bazı ülkeler Siyonizm'in uşağıdır. Uluslar arası insan hakları komisyonu Myanmar'da yaşanan katliama dur deyip, mazlum Müslümanlara yardım edeceklerine bu cinayetlere ortak olmaktalar.
 

Bu hakir kardeşiniz bütün şia ve Ehlisünnet âlim ve dünürlerine sesleniyor; Bu cinayetlerin ve katliamların önünü almak ve gerçek İslam dininin doğru tanıtılması için acil girişimlerde bulunarak çareler düşünün. Siyasi hedef ve küçük ihtilafları bir kenara bırakarak İslam ve Kuran'ın haysiyetini korumak için çalışın. Eğer bu işin önünü almak için yarını beklerseniz geç kalırsınız ve pişman olursunuz.

 

İslam'a yardım edin. Müslümanların hak ettiği izzet ve onuru geri kazanmaları için hemen hareket geçin. Zira âlemlere rahmet Peygamberimizin kutsal kitabı bizden bunu istemektedir.
 

"Eğer Allah'a (dinine) yardım ederseniz, yardım görürsünüz."

 

Ayetullah Safi Gulpaygani Haber Bürosu
 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler