01 Haziran 2020 Pazartesi Saat:
19:54
09-09-2013
  

Ayetullah Seyit Tahiri İçin Taziye Mesajları

Fakih bir Mümin vefat ettiğinde İslam dininde öyle bir gedik açılır ki yeri doldurulmaz...

Facebook da Paylaş
 
 
 
 
Ayetullah Seyit Ali Hamanei Mücahit âlim Seyit Hasan Tahiri Horremabadi'nin vefatından dolayı bir başsağlığı mesajı yayınladı.
 
Ayetullah Tahiri'nin İmam Humeyni'nin vefalı bir dostu olduğunu belirten ve bu mücahit âlimin İslam inkılabından sonra da hizmetlerini devam ettiğine vurgu yapan Ayetullah Hamanei, Ayetullah Tahiri'nin öne çıkan bir kaç özelliğinin takva, ihlas, basiret sahibi, metanetli ve cihat ehli olduğunu söyledi.
 
Mesajın metni şu şekildedir:
 
Bismillahirrahmanirrahim
 
Uzun hastalık döneminden sonra cihat ehli büyük âlim Ayetullah Hacı Seyit Hasan Tahiri'nin vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.
 
Bu büyük âlim, İmam Humeyni önderliğinde başlayan devrimin ilk gününden beri imamın yanında yer aldı. İnkılabın başarıya ulaşmasından sonra da hep ön saflardaydı. İlim ehli, siyasi bir zekâ ve eğitmen olan örnek bir şahsiyet idi. Takvalı, ihlaslı, basiret sahibi, metanetli ve cihat ehli bir âlimdi. Bu acı günde evlatlarına, ailesine ve onu sevenlere deruni kalpten samimi başsağlığımı iletiyorum. Allah'tan ona yüce dereceler inayet etmesini niyaz ediyorum.
 
Seyyid Ali Hamanei (16 şehriver 1392)
 
 
 
Bismillahirrahmanirrahim
 
İnna lillah ve inna ileyhi raciun
 
İslam inkılabına büyük hizmetler vermiş olan Rabbani Âlim Ayetullah Seyit Hasan Tahiri'nin vefatından dolayı bütün taklit mercilerine, ilmi havzalara, Loristan'ın bölgesinin onurlu halkına ve merhumun ailesine başsağlığı diliyorum
 
Aziz olan Allah ona yüce makamlar inayet etsin ve ailesine sabırlar versin.
 
 
(Abdullah Cevadi Amuli)
 
 
 
 
 
Allah'ın adıyla
 
Ayetullah Tahiri Horremabadi'nin vefatı bütün dostlarını ve sevenlerini üzen büyük bir acıdır. Bu büyük âlim bereketli ömrünü İslam'ı, Ehlibeyt (a.s) mektebini ve İslam inkılabını korumak yolunda geçirdi. Ardında çok değerli eserler bıraktı.
 
Hasta yatağında olduğu dönemde bile ilmi çalışmalarını bırakmadı.
 
Ben bu acı kaybı muhterem ailesine, ilmi havzalara ve tüm sevenlerine tesliyet arz ediyorum. Yüce Allah'tan onun için yüce makamlar ve muhterem ailesi için sabırlar niyaz ediyorum.
 
(Nasir Mekarim şirazi)
 
 
Bismillahirrahmanirrahim
 
"Fakih bir Mümin vefat ettiğinde İslam dininde öyle bir gedik açılır ki yeri doldurulmaz."
 
Uzun hastalık döneminden sonra büyük fakih ve âlim, uzmanlar heyeti üyelerinden ve Tahran Cuma İmamı Ayetullah Tahiri Horremabadi'nin vefatı bizleri derinden üzmüştür.
 
Bu büyük âlim, İmam Humeyni'nin hak ve batıl savaşının her aşamasında onun yanında etkin rol oynamıştır. İnkılaptan sonra da İnkılabın hedeflerine ulaşmasında etkin rol üstlenmiştir. İmam Humeyni ve Ayetullah Hamanei'nin vefalı yardımcılardan olmuştur.
 
Mücadeleye, İnkılaba ve Veliyy-i Emri Müslimin'in hedeflerine yürekten bağlı bu büyük alimin vefatından dolayı Uluslararası El-Mustafa kuruluşu başkanı, üstatları, öğrencileri ve çalışanları adına Ayetullah Tahiri'nin ailesine, evlatlarına ve Loristan bölgesinin saygıdeğer halkına başsağlığı diliyoruz. 
 
Rahman olan Allah'tan merhuma yüce makamlar sunmasını niyaz ediyoruz.
 
(Uluslararası El- Mustafa Kuruluşu)
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler