23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
12:01
24-12-2014
  

Ayetullah Sistani Eşsiz Bir Siyaset Adamı

Biz her daim bölgede huzur ve emniyette yana olduk...

Facebook da Paylaş

 

Irak ziyaretinde Ayetullah Sistani ile görüşen İran Meclis Başkanı Dr. Ali Laricani görüşme sonrası basın açıklamasında bulundu. Laricani:

"Ayetullah Sistani'nin huzuruna kabul edilmek benim için ayrı bir mutluluk. Ayetullah Sistani'nin engin ilmi ve eşsiz siyaset deryasından bir damla nasiplenmek onuruna nail oldum.


Ayetullah Sistani ile Suriye ve Irak'taki teörist gruplar ve eylemler başta olmak üzere birçok faklı konuda sohbet ve istişare ettik. Biz her daim bölgede huzur ve emniyette yana olduk. Suriye ve Lübnan'a yaptığım görüşmeler hakkında Ayetullah Sistani'ye bilgiler sundum. Irak'taki terörün sona ermesi için İran'ın yürüttüğü çalışmaları anlattım. İran'ın üzerinde önemle durduğu konulardan biri olan iki ülke arasındaki ticari ilişkiler meselesini de görüştük.

Ayetullah Sistani güzel ve önemli tavsiyelerde bulundu. Daha önceki görüşmelerimizde de çok dakik önerileriyle bizlere yol göstermiş bizde bu önerilerden azami ölçülerde istifade etmişizdir.


Ayetullah Sistani, insanların Şia ve Sünni gibi mezhepsel ya da Arap, Kürt, Türk gibi etnik farklılıkları ayrlılık sebebi yapmadan kardeşce yanyana ve huzur içerisinde yaşamalarını temenni ettiğini dile getirdi.


Bizler Ayetullah Sistani'nin tüm tavsiye ve sözlerini gereken yerlere ileteceğiz. Yüce Rabbimizden duamız Irak başta olmak üzere İslam alemi için nur ve bereket olan Ayetullah Sistani'ye uzun ve hayırlı ömürler nasip etmesidir" diye konuştu.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler