08 Temmuz 2020 Çarşamba Saat:
14:03
27-12-2016
  

Azerbaycan'da Zulüm Bitmiyor

Bakü Ağır Ceza Mahkemesi Hüccetü'l İslam Taleh Bağırov'u müebbet hapis cezası istemiyle yargıladı.

Facebook da Paylaş

 

 

Dün Bakü Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz yıl Nardaran'da İmam Hüseyin'in 40. Günü münasebetiyle gerçekleştirilen Erbain Programında cereyan eden olayların ardından gözaltına alınan "Azerbaycan Cumhuriyeti Müslüman Birliği" olarak adlandırılan İslami hareketin başkanı Hüccetü'l İslam Taleh Bağırov'u müebbet hapis cezası istemiyle yargıladı.

 

Aynı olayda gözaltına alınan Azerbaycan Halk Cephesi Partisi (AXCP) Başkan Yardımcısı Fuat Kahramanlı ve diğer 16 kişinin de cinayetten ve birçok suçtan yargılanmaları sürüyor.

 

Bakü Ağır Ceza Mahkemesi hakimi, Hüccetü'l İslam Taleh Bağırov'un müebbet, Fuad Kahramanlı'nın 11 yıl ve diğer 16 kişinin 17-20 arasında ağır hapis cezasına çarptırılmalarını istedi.

 

Mahkemenin bir sonraki duruşması 9 Ocak 2017 tarihinde yapılmasına karar verildi.

 

Hatırlanacağı üzere Nardaran Caferilerinin geçtiğimiz yıl düzenledikleri Erbain Programı'nda Hüccetü'l İslam Taleh Bağırov'un yaptığı konuşma sırasında Azerbaycan emniyet güçleri Nardaran Camii etrafında toplanan binlerce insana müdahalede bulunmuş ve daha sonrasında yas merasimine katılan dört kişi polis tarafından öldürülmüştü. Daha sonra yaşanan şiddet olaylarının ardından iki polis memuru da hayatını kaybetmişti.

 

Azerbaycan Hükümeti yaşanan bu olayların sorumlusu olarak bölgede oldukça popüler olan Hüccetü'l İslam Taleh Bağırov'u görmekte.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler