13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat:
09:52
05-09-2015
  

Azerbaycan Halkı Velayete Bağlıdır

İslam İnkılâbı, velayete bağlılığın nimeti ve Aşura Mektebi'nin ilhamıdır...

Facebook da Paylaş 

Bakü'deki Ehlibeyt Hüseyniyesi'nde bir grup Azerbaycanlıya hitap eden Ayetullah Nuri Hemedani "Hem İslami emirler hem Şia ve Ehlisünnet'in muteber kaynaklarından elde edilen bilgiler ışığında velayetin amellerin kabulünde asli unsurlardan olduğu açık ve nettir" ifadelerini kullandı.

Ayetullah Nuri Hemedani sözlerine şöyle devam etti;

"Azerbaycan halkı, velayete bağlılık ve Ehlibeyt sevgisinde onurlu bir geçmişe sahiptir. Azerbaycan halkı, Rusya'nın bu topraklara musallat olmasından önceki dönemlerde Hz. Hüseyin'e (a.s) matem noktasında ayrıcalıklı bir konuma sahipti. Bugün bile bu alanda önemli role sahiptirler.

İzzet ve şeref sahibi olmak isteyen herkes, Hz. Hüseyin'in (a.s) izzet bahşeden kıyamına ve mektebine sarılmalıdır. Merhum İmam Humeyni, Aşura Mektebi'nden aldığı ilhamla yıllarca batı ülkelerine bağımlı yaşayan bir rejimin tahtını yerle bir etti. İslam'ın zaferi olan İslam İnkılâbı'nı evrensel boyutlara taşımaya vesile oldu.

İslam İnkılâbı, velayete bağlılığın nimeti ve Aşura Mektebi'nin ilhamıdır. İslam İnkılâbı, dünyada köklü değişimlere sebep olacak kıvılcımı tetikledi. Diktatörlerin saltanatına son vererek mazlumların uyanışı geçmesini sağladı.

Bugün kaoslarla boğuşan dünyada İslam Cumhuriyeti'ndeki istikrar ve emniyetin örnek gösterilmesi, inkılâbın değerli rehberi Ayetullah Hamanei'nin eşsiz liderliğinin hâsılıdır.

İslam düşmanları, Müslümanları ayrıştırmak için IŞİD, Boko Haram vb. terör gruplarını yaratmaya ve bu grupları himaye etmeye devam ediyor. Bunun için Müslümanlar düşmanın şeytani planları karşısında dikkatli olmalıdır.

Aynı şekilde Azerbaycan'da yaşayan Müslümanlarda ülkelerindeki terörist grupların ve Vahabilerin faaliyet ve tahrikleri karşısında uyanık olmalıdır. Bizler aynı dine mensup kardeşleriz. İfrat ve tefritten uzak İslam’ı ve Ehlibeyt mektebini yaşatmak için çaba sarf etmeliyiz."

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler