13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat:
10:05
18-01-2017
  

Azerbaycan Ziyaretinden Notlar

Azerbaycan temaslarına devam eden Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras ile Thaqalayn TV Genel Müdürü Hürriyet Varol Azerbaycanlı mevkidaşları ile bir araya geldi.

Facebook da Paylaş

 

Qlobal TV Yayın Yönetmeni Emin Samedov, Spiker Pervin İsmayilov, İlahiyatçı Samir Ağayev, Şehadet Heyderov, Araz Veliyev, Gurbet Abdulov, İnterAZ TV'nin temsilcisi Oktay Quliyev, Bakü Devlet Üniversitesi'nin Öğretim Görevlisi Mais Ağaverdiyev, Felsefe Doktoru Mail Yakub, Araştırmacı-Yazar ve Psikolog Rövşen Abdullahoğlu ile görüşmelerde bulunan Akaras ve Varol, Türkiye-Azerbaycan arasındaki tarihsel bağlara dikkat çekti. Gerçekleştirilen toplantıda iki kardeş milleti yakından ilgilendiren konular ve bölgede yaşanan gelişmeler karşılıklı olarak değerlendirildi.

 

Görüşme sırasında bir açılış konuşması yapan Qlobal TV Yayın Yönetmeni Emin Samedov, yurt dışından gelen misafirleri selamlayarak, onları Azerbaycanlı katılımcılar ile tanıştırdı. Emin Semedov konuşmasında: "Aziz konuklarımızı vatanımızda görmekten çok memnun olduk. Bugün dostlarımız ile burada toplanmaktan çok büyük bir memnuniyet ve şeref duyuyoruz." açıklamasında bulundu.

 

 

Kadir Akaras ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek: "Azerbaycan'a gelmeyeli on yıl oldu. Buradaki birçok şahsiyeti televizyonlardan tanıyoruz. Sizin gibi dostlarla görüşmekten memnunuz. Türkiye'nin Azerbaycan'da tanınmasında ON4 TV'nin de büyük rolü var. Buradaki alimlerin, tarihi yapıların ve güzel yerlerin tanınmasında ON4 TV ve Qlobal TV'nin büyük emekleri ve katkıları olmuştur. ON4 TV Ehl-i Sünnet ve Ehl-i Beyt toplumu arasındaki vahdete çok önem veriyor. Azerbaycan'dan gönderilen ve yayınlanan programlarda da bu meseleye çok dikkat ediyoruz. Türkiye'deki izleyiciler Azerbaycan'dan verilen yayınlardan çok memnun. Azerbaycan Ehl-i Beyt (as) dünyasında Ehl-i Beyt (as) edebiyatını en güzel şekilde anlayan ve anlatan ülkedir. Müslümanlar Ehl-i Beyt (as) medeniyeti ve edebiyatı ile tanışmak istiyorlarsa muhakkak Azerbaycan'ı ziyaret etmelidirler. Biz ON4 TV olarak Azerbaycan'ı hem ülkemizde hem de dünya genelinde tanıtmaya çalışıyoruz." açıklamasında bulundu.

 

Hürriyet Varol da Televizyon kanallarının önemine dikkat çekerek: "Televizyon kanalları toplumun tüm katmanlarına hitap etmelidir. Bu konuya dikkat edilirse, televizyon programları ile herkese ulaşabiliriz. Bu kadar kirli bilgi arasında topluma doğru bilgileri aktarmak için bizlere büyük görev düşmektedir" dedi.

 

On4 Haber

 

Azerbaycanlı tanınmış İlahiyatçılardan Rövşən Abdullahoğlu ise konuşmasında daha çok televizyon programlarının içeriğine vurgu yaptı.

Abdullahoğlu: "İnsanların televizyonlardan beklentileri var. Bunlar daha çok kültür-medeniyet ve manevi değerler, yani dindarlıktır. Yayın yapan televizyonlar halkın bu isteklerine cevap verirlerse daha başarılı olur. ON4 Tv de bir toplumun televizyondan beklentilerine iyi cevap veriyor, yayınlarında da başarılı." yorumunda bulundu.

 

Tanışma ve istişare toplantısı konuklara verilen ikramla son buldu.

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler