15 Aralık 2018 Cumartesi Saat:
09:14
26-12-2017
  

Bahreyn Alimlerinden Al-i Halife Rejimine Kınama

Yargılama süreci, ülkenin yasaları ve hükümetin kabullettiği uluslararası hukuk ve uluslararası sözleşmelere göre hükümsüzdür.

Facebook da PaylaşBahreyn alimleri bir bildiri yayınlayarak, bugün Bahreynli 6 Şii genç hakkında Al-iHalife rejimine mensup bir askeri ceza mahkemesi tarafından verilen idam cezasını şiddetle kınadı.

Yargılama sürecini bir şov olarak nitelendirilen bildiride, “Evet, askeri ceza mahkemesnin sivilleri katletme şekli şöyle: Sanıkların kaçırılıp bir yıldan fazla gizli tutulması, tutukluların dışarı ile haberleşmelerinin tamamen kesilmesi, onların son durumu hakkında bilgi verilmemesi ve nihayet onların işkence nedeniyle tekerlekli sandalye üzerinde görülmesi. Şimdi ise onlara ölüm cezası verilmesi ve yolsuz hakim tarafından vatandaşlıktan çıkartılması. Bunlar 6 Şii gencin aileleri ve Bahreynlilerin duygularına karşı yapılan çirkin hakarettir” ifadelerine yer verildi.

Bu acımasız kararın din ve şeriat açısından geçersiz olduğu vurgulanan bildiride, “Yargılama süreci, ülkenin yasaları ve hükümetin kabullettiği uluslararası hukuk ve uluslararası sözleşmelere göre hükümsüzdür. Bu kararın derhal kaldırılmasını talep ediyoruz” belirtildi.

 

Mehr

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler