21 Ocak 2022 Cuma Saat:
13:34
16-01-2017
  

Bahreyn'de Üç Genç İdam Edildi

Suudi Arabistan ve Bahreyn haber kaynakları 3 Bahreynli aktivist gencin idam edildiğini belirtti.

Facebook da Paylaş

 

 

Haber kaynakları Abbas el-Semii, Ali el-Senkis ve Sami Musim adlı Bahreynli 3 genç siyasi aktivistin biri Birleşik Arap Emirlikleri polisi olmak üzere 3 polis memurunu öldürmekle yargılandıklarını ve geçtiğimiz gün de Bahreyn Kralı tarafından idam kararının onandığını belirttiler.

 

el-Menar televizyonu ise Bahreyn Kralı'nın 3 siyasi mahkumun idamıyla ilişkin kararı onayladığını bildirdi. Oysa Bahreyn halkı son birkaç gündür kararı kınamak için ülke genelinde geniş çaplı protesto gösterileri düzenliyordu.

 

Bahreyn'de özellikle halk 14 Ocak akşamı ve ertesi günü özellikle sıkı yönetimde bulunan ed-Diraz'da 3 devrimci Ehl-i Beyt gencinin idamını protesto etmek için sokaklara dökülmüşlerdi.

 

Cumartesi günü ise Bahreyn İslam Alimleri Konseyi gençlerin idam edilmesinin önlenmesi için tüm halktan ülke genelinde protesto gösterileri gerçekleştirmelerini istemişti.

 

İdam haberini doğrulayan Bahreyn'in NEBE resmi haber ajansı Suçla Mücadele İdaresi'nin yetkili başsavcıya dayandırdığı bilgiye göre her 3 mahkumun da kurşuna dizilerek idam edildiğini söyledi.

 

Bahreyn Savcılığı tarafından yayınlanan bildiride şöyle denildi: "İdam hükmü kurşuna dizilme ile, İnfaz Hakimi ve savcıyı temsilen bulunan görevliler huzurunda gerçekleştirilmiştir."

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler