05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:18
12-12-2012
  

Bahreyn Halkının İntifadasında Büyük Ders

Bahreyn`in önde gelen âlimlerinden Ayetullah şeyh Muhammed Sened

Facebook da Paylaş

 

Bahreyn'in önde gelen âlimlerinden Ayetullah şeyh Muhammed Sened, İmam Seccad ve Hz. Zeyneb'in istikamet ve sabrının Bahreyn halkının kıyamı yolunda büyük bir ders olduğunu söyledi.

şafak ajansının haberine göre Ayetullah şeyh Muhammed Sened'in Necef Bürosundan yayınlanan bildiride şu ifadeler yer aldı:

Kan dökücü ve İslam'ın kutsallarına saldıran düşman karşısında sabır ve istikametle direnmek ve aynı zamanda bu tecavüzler karşısında sessiz kalmamak Bahreyn'in mümin halkının İmam Seccad ve Hz. Zeynep'ten öğrendiği büyük bir derstir.

İmam Seccad'ın (a.s), Emevilerin Müslümanların saygınlıklarını hiçe sayarak aşikâr bir şekilde onların kutsal değerlerini ayaklar altına alması ve kendisinin de bu zalim hanedan tarafından esir edilmesi karşısında asla iradesi kırılmadı. Bu cinayetler o hazreti Yezid'in küfür ve zulüm ordusu karşısında dize getiremedi.

O aslan yürekli Zeyneb-i Kübra da tıpkı babası gibi tağut karşısında dik durdu; Emevilerin devlet teröründen asla korkmadı, aksine müminleri Emevi hükümetini alaşağı etmeye çağırdı ve nihayetinde bu zalim yönetim yıkıldı.

Bahreyn'in mümin halkı şunu asla unutmamalıdır: çlkedeki güvenlik, ancak emniyet, savunma, içişleri ve medya kurumları halkın elinde olduğunda tesis edilebilir.

Amerika Ali Halife yönetiminin devrimcilerle görüşmesini istemiş. Bu şunu gösteriyor ki hâkim olan yönetim artık durumu idare etmekten acze düşmüş ve Bahreyn'in mukavim halkı gösterdiği fedakarlıklarıyla güçlü bir millete dönüşmüştür.

 

 

shafaqna

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler