03 Ağustos 2020 Pazartesi Saat:
23:37
02-06-2016
  

Bahreyn İngiltere Destekli Yönetiliyor

“Bahreyn rejimi, İngiltere gibi müttefiklerinin desteğiyle kendi muhalifleri için en şiddetli cezaları ve idam hükümlerini veriyor.” açıklaması yaptı.

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberine göre, Bahreyn insan hakları kuruluşları bir bildiri yayımlayarak; direnişçilerden 3 kişiye idam cezası ve 6 kişiye ömür boyu hapis cezası verilmesine ve bazılarının vatandaşlıktan çıkarılmasına itiraz etti ve Bahreyn rejimine destek veren hükümetleri de bu bastırmalarda hükümetin ortağı olarak açıkladı.

Bahreyn insan hakları kuruluşları bu bildiride şu açıklamalarda bulundu: Düşünce özgürlüğünden ötürü tutuklu bulunan bazı mahkûmlar hakkında, üç Bahreyn vatandaşı için idam ve bazıları için vatandaşlıktan çıkarılma cezası verilmesi gibi verilen son zalimce kararlar, tamamen Bahreyn rejiminin müttefiklerinin verdiği destekten faydalanmasının sonucudur.

Bu bildiride doğrudan İngiltere’ye değinilerek şöyle eklenmiştir: Bahreyn hükümeti bu desteklerden faydalanarak bilinçli bir şekilde cezaları ve idam hükümlerini şiddetlendirmiştir.

Bahreyn insan hakları kuruluşları şöyle devam etti: Uluslararası toplumlar bu olayın ahlaki ve insani sorumluluğunu üstlenmeli, siyasi ve kavmi sebeplerden ötürü adil olmayan mahkemelerde yaşam hakkını Bahreyn halkından alan idam kararlarına baskı yapmalıdır.

Bahreyn temyiz mahkemesi, Salı günü Birleşik Arap Emirlikleri'nin bir memurunun ve üç Bahreynli polisin öldürülmesiyle ilgili dosyayla ilintili olarak üç Bahreyn vatandaşının idamını ve altı kişinin ömür boyu hapis cezasını onadı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler