22 Şubat 2019 Cuma Saat:
02:22
02-08-2016
  

Bahreyn Krizinin Asıl Sebebi!

Siyasi Bilimler Uzmanı Mervi Osman

Facebook da Paylaş


İrib Haber ajansının haberine göre, Ortadoğu Siyasi Bilimler Uzmanı Mervi, Bahreyn Krizinin Asıl Sebebi! Amerika'nın Siyasetidir.

Siyasi Bilimler uzmanı, Amerika'nın Ortadoğu bölgesinde izlediği siyasetlerin, Suudi rejimi ve Bahreyn rejimi gibi despot, diktatör yönetimlerin kendi halklarına karşı şiddet içerikli siyasetler uygulamalarına sebep olduğunu bildirdi.

Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan Presstv'ye konuşan siyasi uzman Mervi Osman, ABD yönetiminin Ortadoğu bölgesinde demokrasiyi desteklediğini iddia ettiğini oysa pratikte bunun tam aksini ispatladığını söyledi.

Washington'ın kendi çıkarları uğruna tüm Ortadoğu karıştırıcı siyasetler uygulamakta olduğunu ve ABD silah sanayinin yeniden ihya olması için bu siyasetlerin hayata geçirilmekte olduğunu belirten Mervi Osman, ABD'nin bölgedeki askeri varlığını artırmak suretiyle bölge ülkelerine daha fazla silah satabildiğini ve bunun için de bölgedeki halk kıyamlarının despot yönetimlerince şiddete baş vurularak sindirilmesine destek verdiğini söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler