05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:42
22-02-2013
  

Bahreyn`deki Cinayetlerden Dünya Rahatsız

Bahreyn halkının kıyamının üçüncü yılına girmesine işaret eden Tahran Cuma Hatibi, Bahreyn`de işlenen cinayetlerden bütün dünya rahatsız olduğunu bildirdi.

Facebook da PaylaşMehr haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bu haftanın Tahran Cuma namazı Ayetullah İmami Kaşani'nin imamlığında eda olundu.

Hutbesinin bir bölümünde Bahreyn halkının kıyamının üçüncü yılına girmesine işaret eden Tahran Cuma Hatibi Ayetullah İmami Kaşani, Allah'ın rahmeti ve lütfüyle Bahreyn halkı en kısa zamanda başaracağını ifade etti.

Ayetullah İmami Kaşani, başta İslam ümmeti olmak üzere bütün dünya milletleri Bahrayn'de işlenen cinayetleden rahatsız olduklarını, İsrail'e destek verenlerin uşaklığını yapan bu ülke yönetimin elinde silah olduğu dolaysıyla onları savunmaktan güçlük çekildiğini, Allah'ın yardımıyla halk hareketi sonuça varacağını söyledi.

Milletlerin hakkını savunmak için uluslar arası toplumun pasif kalmasını eleştiren Tahran Cuma Hatibi, konuşmasında Pakistan'daki şii ve Sünni ihtilafına işaret etti.

Ayetullah İmami Kaşani, İslam düşmaları şii ve Sünni arasında ihtilaf çıkarmak niyetiyle Irak, Suriye ve Pakistan'da kan akıttığını ve cinayetler işlediğini hatırlatarak, artık Ahir-ül- Zaman Mehdi(a.c)'in zuhuru vakti geldiğini konuşmasına ekledi.

 

MHA

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler