06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:55
25-08-2016
  

Bahreynlilerin Oturma Eylemi Devam Ediyor

Bahreynliler, bu ülkenin tanınmış din alimlerinden Şeyh İsa Kasım'a destek vermek amacıyla başkent Maname de bir kez daha oturma eylemine gittiler.

Facebook da Paylaş


İrib haber ajansının haberine göre, Bahreynliler, bu ülkenin tanınmış din alimlerinden Şeyh İsa Kasım'a destek vermek amacıyla başkent Maname de bir kez daha oturma eylemine gittiler.

Bahreyn el-Lolo televizyonunun bildirdiğine göre oturma eylemi düzenleyen Bahreynliler dün akşam akşam ve yatısı namazını Şeyh İsa kasım'ın ikametgahına yakın bir bölgede ve çevre alan ve caddelere taşarak kıldılar.

Oturma eylemleri 60.Gününe giren eylemciler Şeyh İsa Kasım aleyhindeki haksız vatandaşlıktan atılma kararı iptal edilinciye ve bu konuda tutuklananların serbest bırakılmasına kadar kendi eylemlerini sürdüreceklerini bildirdiler.

Din alimlerine yönelik yönetimin sindirme ve şiddet uygulamalarını sert bir şekilde kınayan Bahreynliler, Alı Halif yönetimi aleyhinde sloganlar atarak, ülkede hak ve hukukun, özgürlüklerin ve insan haklarının uygulanmasını istediler.

Göstericiler ayrıca tüm tutukluların serbest bırakılmasını istediler.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler