30 Mart 2020 Pazartesi Saat:
12:07
09-10-2016
  

Bakan Soylu Aşura Çadırı'na Ziyaret Etti

Aklı olan, kalbi olan herkesin ders alabileceği bir olaydır, Kerbela...

Facebook da Paylaş
 
'Büyük güç Türkiye Eğitim Programı'na katılmak üzere Iğdır'da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehirde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra Iğdır Günışığı Derneği tarafından organize edilen Aşura çadırını ziyaret etti.
 
Caferi alimler ile beraber çadırı gezen Bakan Soylu, alimlerle Kerbela ve Hz. Hüseyin (a.s) hakkında sohbet ederek çadır hakkında bilgi aldı. Kerbela'nın toplumu birleştirici özelliğine de dikkat çeken ve bu acının bütün ümmete ait olduğunu söyleyen Soylu;
 
"Hz. Hüseyin ve yarenlerinin, yalnızlıklarının ve mazlumiyetlerinin şemsiyesi altında bugün buradayız. Muharrem ayının o bütün manevi ikliminin kapsayıcılığı altında bugün buradayız. Aşura ile buluşmanın, onun yıllardan yıllara aktaran ve yüz yıllardan yüz yıllara taşıyan büyük bir anlayışına sahip çıkmanın asaleti ile beraber buradayız. Büyük Kerbela olayının hem tarihimizin, hem medeniyetimizin hem de insanlığımızın bize unutturmayacağı bir ders olduğu bilinciyle buradayız. Aklı olan, kalbi olan herkesin ders alabileceği bir olaydır, Kerbela" dedi.
 
Bakan Soylu'nun Iğdır'da gerçekleştirdiği ziyaretlerinde Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras da hazır bulunarak, Iğdır'la ilgili bilgiler verdi.
 
Ehlader HABER
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler