16 Aralık 2019 Pazartesi Saat:
08:02
13-07-2016
  

Baki'deki Yapıların Tekrar İnşası Talep Edilmeli

Ayetullah Safi Gulpaygani

Facebook da Paylaş

Kum İslam dini ilimler merkezi alim ve taklit mercilerinden Ayetullah Safi Gulpaygani, Baki mezarlığında bulunan Ehlibeyt mezarlarının vahhabi tekfirciler tarafından tahrip yıl dönümünde, Müslümanlardan bu binaların yeniden inşasını talep etmelerini istedi.

Ayetullah Muhammed Cevad Fazıl Lenkerani de tekfirci akımların tüm İslam dünyasını tehdit ettiğini, vahhabilerin Bakii’deki cinayetlerinin unutulmasına izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Ayetullah Lenkerani, Bakii mezarlığında vahhabi tekfirciler tarafından mutahhar Ehlibeyt türbelerinin tahrip edildiği 8 Şevval günü nedeni ile yayınladığı taziye mesajında, tüm dini ilimler havzasında olanlar, yazarlar, hatipler ve medyanın, vahhabilerin bu acı ve eşsiz cinayetinin unutulmasına izin vermemeleri gerektiğini söyledi.

Bakii mezarlığı, Mescid-un-Nebevi’nin ardından İslam dünyasının en önemli merkezlerinden biridir; bir çok İslam bilgini bu mezarlıkta yaklaşık 10 bin sahabenin defnedildiğini belirtiyor.

Hicri Kameri 8 Şevval 1344 tarihinde Abdulaziz Suud ele başlığındaki tekfirci vahhabiler Bakii mezarlığında bulunan Ehlibeyt imamları ve İslam dünyasının seçkin şahsiyetlerine ait tüm türbeleri ve kubbelerini tahrip ettiler.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler