10 Nisan 2021 Cumartesi Saat:
17:38
03-01-2019
  

Başımız Sağ Olsun

İslam ve Ehl-i Beyt Mektebinin yetiştirmiş olduğu Türkiye ve Avrupa’nın oldukça önemli âlimlerinden birisi olan Şeyh Muhammed Avcı Hocamızın çarşamba günü Mukaddes Meşhed şehrinde İmam Rıza (a.s) türbesini ziyareti esnasında vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Ehl-i Beyt Mektebi dün çok önemli bir âlimini kaybetti. Bütün ömrünü İslam'a ve İslamî değerlere adamış olan, Muhammed Avcı Hoca 80 ve özellikle 90'lı yılların Türkiye’sinde verdiği meşakkatli İslam mücadelesinin ardından Avrupa'ya gitmek zorunda kalmış ve hem Türkiye'de hem de Avrupa’nın bir çok ülkesinde çok değerli hizmetleri bizlere miras olarak bırakmıştır.

 

Merhum Muhammed Avcı Hoca, yaklaşık 30 seneye yakın Ehl-i Beyt ve Velayeti Fakih düşüncesini Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa’da yüzlerce kişinin Ehl-i Beyt Mektebi ile tanışmasına vesile oldu.

 

İslami eğitime son derece önem veren Muhammed Avcı Hoca, Avrupa’nın birçok kentinde ilim merkezleri açarak, kendisinden sonra kalıcı miras bıraktı. 

 

Onun için en önemli ve en başta gelen hedef, insanları Muhammedi İslam ile tanıştırmak ve Velayet-i Fakih müessesesi etrafında İslami vahdete çağırmak idi.

 

O aynı zamanda bir ömür Ehl-i Beyt, özellikle İmam Hüseyin ve İmam Rıza aşkıyla yaşamış birisiydi. Nitekim bu fani dünyanın son saatlerini Meşhed-i Mukaddeste İmam Rıza'nın (a.s) türbesinin ziyareti esnasında Ehl-i Beyt aşkının ateşiyle ruhunu Hakka teslim etti.

 

Merhumun naaşı Cuma günü İran İslam Cumhuriyeti’nin Mukaddes Kum şehrinde Ayetullah Cevad-i Amuli tarafından kıldırlacak cenaze namazının ardından Hz. Masume'nin türbesine gömülecek.

 

Ehlader olarak tüm ehlibeyt camiasına değerli alim oğlu İsmail Avcı hocaya ailesine ve tüm sevenlerine taziyelerimizi iletir sabırlar dileriz.

 

Ruhu şad, mekanı çok sevdiği Ehl-i Beyt İmamlarının yanı olsun…

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler