03 Haziran 2020 Çarşamba Saat:
18:49
16-04-2018
  

Basın Açıklamasının Tam Metni

Nijerya İslami Hareketi İle Dayanışma Platformu tarafından yapılan basın açıklamasının tam metni

Facebook da Paylaş

 

 

 

Değerli basın mensupları, değerli bacı ve kardeşlerimiz!

 

İslam’ın, ümmetimizin ve insanlığın en azılı düşmanı büyük şeytan Amerika, müttefiklerini de yanına alarak Suriye’ye yeni bir haçlı savaşı başlattı.

 

2013 yılında yine aynı müttefikleriyle ve yine aynı gerekçeleri ileri sürüp Irak’a yönelik haçlı savaşını başlatan Amerika, bu kez, şeytanca bir kimyasal saldırı tezgahı kurarak, Suriye’ye yönelik haydutça bir saldırı düzenledi.

 

Amerika, Fransa ve İngiltere’nin ortaklaşa düzenlediği bu emperyalist saldırıya, daha saldırının dumanları eksilmeden Siyonistlerden tebrik gelmesi ve hemen ardından da NATO’nun bu saldırıyı desteklediğini açıklaması bu saldırının gerçekte hangi amaçla yapıldığını açıkça ortaya koydu.

 

Hiç kuşkusuz ki bu saldırı İslam beldelerine yönelik süren haçlı saldırıların yeni bir parçasıdır ve hedefi de doğrudan emperyalist sultayı sürdürmek, Siyonist rejimin güvenliğini sağlamak, bölgemizde emperyalist ve Siyonist planları bozguna uğratan direniş cephesinden intikam almaktır.

 

İslam dünyasındaki emperyalist sultanın tamamen sona erdirilip Siyonist İsrail Rejimi'nin Filistin topraklarından bütünüyle sökülüp atılması için nice fedakarlık ve kahramanlıklarla yoluna devam eden direniş cephesi elbette ki bu yeni Haçlı-Siyonist saldırganlığı da boşa çıkartacak ve onları yaktıkları ateşte hüsrana uğratacaktır.

 

İhanetin ve alçaklığın diğer bir yüzü de, bir taraftan üç yılı aşkın bir zamandır Yemen’e kesintisiz saldırılar düzenleyip tarihin en barbar katliamlarını gerçekleştiren Suud Rejimi, diğer taraftan da hem Siyonist rejime hava sahasını açmakta, hem de Amerika’nın işgal ve saldırılarının tüm masraflarını finanse etmektedir. İslam ümmetinin özgür evlatları kanlı Suud Rejiminin bu alçakça ihanetini elbette unutmayacak ve elbette affetmeyecektir.

 

Değerli bacı ve kardeşlerimiz!

 

Böyle bir şeytani saldırganlık karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak, özgür ve onurlu hiçbir Müslümana yakışmayacağı gibi, bu haydutluğa destek vermek de tarifi mümkün olmayan bir zillet ve affedilemeyecek bir gaflettir.

 

Irak ve Afganistan işgalleri, 15 Temmuz darbe girişimi, Kudüs’ün Siyonist Rejim'in başkent ilan edilmesi, Siyonist Rejim'e sınırsız destek verilmesi gibi kirli bir dosyayı olan Amerika’nın bu şeytanlıkları kesintisiz olarak sürerken, bütün bunları unutmak ve bir de buna destek vermek, hatta daha da çok saldırı beklentisine girmek, Şehid Seyyid Kutub’un ifadesiyle büyük bir utançtır…

 

Amerika’nın ne büyük bir şeytan, ne azgın bir haydut, ne barbar bir katil olduğunu görmedik mi? Yıllar boyu, nasıl saldırılar gerçekleştirdiğini, masum ve savunmasız Müslümanların kanlarını nasıl da oluk oluk akıttığını, namusumuzu ve haysiyetimizi nasıl da alçakça çiğnediğini, ırzlarımıza nasıl da kahpece tecavüz ettiğini yaşamadık mı?

 

Yine bu emperyalist Amerika’nın ülkemizdeki 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerini nasıl planladığını, nasıl uyguladığını, nasıl da büyük bir yıkım ve musibetlere yol açtığını bütün benliklerimize kadar tecrübe etmedik mi?

 

Şimdi ne oluyor da İslam dünyasında ve ülkemizde birileri çıkıp bu şeytanca saldırıyı takdir ve tebrik edebiliyor? Nasıl oluyor da, Amerika’dan daha ağır saldırılar gerçekleştirmesini, daha çok füze atmasını, daha çok ölüm, yıkım ve kanlara sebep olmasını isteyebiliyor?

 

Bizim insanlığımız, bizim vicdanımız, bizim Müslümanlığımız bunu nasıl kaldırabiliyor? Bizim emperyalizm ve Siyonizm karşısındaki tavrımız ve duruşumuz bunu nasıl içine sindirebiliyor? Bunun insanlık vicdanında, Allah katında bir bedeli, bir vebali olmayacak mı?

 

Bugüne kadar Amerika’yı İslam’ın ve ümmetin düşmanı olarak görmemiz, onu emperyalist olarak suçlamamız, onu sürekli “kahrolsun” diye lanetlememiz hep yalan mıydı? Hep kendimizi mi kandırdık? Yoksa Müslümanları “sahte Amerikan düşmanlığı” ile mi aldattık?

 

Amerikan firavunluğunun bu son haçlı saldırıları tarihin kayıtlarına geçtiği gibi, Müslümanlar arasındaki bu utanç dolu tablolar ve zillete bürünmüş açıklama ve tutumlar da tarihin sayfalarında yerini alacaktır.

 

Bizler de buradan ilan ediyoruz ki; geçmişte olduğu gibi, bugün de yarın da, her zaman emperyalist ve Siyonist saldırganlıklar karşısında duracak, Amerikan projeleri, planları ve tuzaklarının karşısında sonuna kadar direnenlerden olacağız.

 

Kardeşler!

 

Amerika Kudüs’ümüzü Siyonist Rejim'in ebedi başkenti ilan ettiğinde İslam dünyasıyla birlikte burada hepimiz en güçlü tepkiyi vermiştik; işte bu Amerika Siyonist Rejim'in kuruluş yıldönümü olan 15 Mayıs tarihinde elçiliğini Kudüs’e taşıyacağını duyurdu.

 

Diğer yandan Gazze’deki Filistinli kardeşlerimiz işgal altındaki Filistin topraklarına dönüş adı altında sınır boyunca üç haftadır on binlerin katılımıyla büyük gösteriler düzenliyor. Bu zaman zarfında 50’e yakın Filistinli kardeşimiz şehit oldu, binin üzerinde kardeşimiz de yaralandı.

 

Ama oynanan şu oyuna bakın ki, bizler bugün Filistin’i, Siyonist işgali, Kudüs’ü, Gazze’deki şehit kardeşlerimizi konuşmuyoruz. Oynanan kirli ve karanlık oyunlarla Müslümanları öyle bir hale getirdiler ki, bizler düşmanlarımızın karşısında değil, yanında durabiliyor, onları telin edeceğimize onların diliyle konuşabiliyor, onları mahkum edeceğimize onlara şakşakçılık yapabiliyoruz.

 

Bugün, bütün bunların muhasebesini yapma, özgür, onurlu ve bağımsız bir duruşla, ümmetimize, direnişimize, mukaddesatımıza cesur ve kararlı bir şekilde sahip çıkma günüdür. Bugün emperyalist ve siyonist tüm saldırganlıklara karşı el ele verme, seslerimizi en gür bir şekilde yükseltme günüdür. Bugün, dürüstlük, mertlik ve hakkaniyet noktasında Furkan günüdür…

 

Kardeşler!

 

Bugün yine, kara Afrika’nın parıldayan yıldızı, İslam Ümmetinin ve direniş cephesinin kahraman evladı mazlum Şeyh İbrahim Zakzaki’ye özgürlük için buradayız.

 

Uluslararası Zakzaki’ye Özgürlük Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Şeyh Zakzaki’nin sağlık durumunun gittikçe ağırlaştığı, gelinen son noktada rejimin Şeyh Zakzaki’yi zindanda şehit etmek istediği belirtilmiştir.

 

Bizler Türkiyeli Müslümanlar ve direnişin dostları olarak, Şeyh İbrahim Zakzaki ve Nijerya İslami Hareketi ile sonuna kadar dayanışma içinde olacağımızı, bu yiğit ve şerefli kardeşlerimizi hiç bir zaman yalnız bırakmayacağımızı göstermek için buradayız.

 

Karşılaştığı tüm saldırı ve katliamlara, tüm zulüm ve işkencelere rağmen üst üste verdikleri şehitlerle yolunda azimle yürüyen Nijerya İslami Hareketi ve kahraman lideri Şeyh İbrahim Zakzaki’yi buradan selamlıyor ve Şeyh Zakzaki özgürlüğüne kavuşuncaya ve zulümler son buluncaya kadar Nijerya İslami Hareketi’yle dayanışma eylemlerimize devam edeceğimizi ilan ediyoruz.

 

İslam’ın, ümmetin ve insanlığın en azılı düşmanı emperyalist Amerika’ya onun müttefiklerine ve alçak işbirlikçilerine lanet olsun. Filistin işgalcisi, kanser uru, terör rejimi Siyonist İsrail’e ve onun destekçilerine lanet olsun.

 

Filistin’den Yemen’e, Yemen’den Nijerya’ya, şehitlerle dalgalanan ve zaferlere koşan yeryüzünün tüm yiğitlerine selam olsun.

 

Nijerya İslami Hareketi ile Dayanışma Platformu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler