23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
00:01
03-01-2015
  

Basra'da İslam Alimlerine Hain Saldırı

Saldırının Basra'nın huzurunu bozmaya yönelik olduğu açıktır...

Facebook da Paylaş

 

Irak'ın Basra şehrinde düzenlenen silahlı saldırıda üç Ehlisünnet alimin hayatını kaybetmesi nedeniyle Ayetullah Sistani, bu menfur saldırının faillerinin bir an önce yakalanmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan El Zubeyr Belediye Meclisi Güvenlik Komitesi Başkanı, "Kimliği belirsiz silahlı kişilerin Basra alimlerine yönelik düzenlediği saldırıda maalesef üç İslam alimi hayatını kaybetmiş ve birkaç kişide yaralanmıştır" dedi.

Basra Ehlisünnet Alimleri Cemiyeti Üyesi Yusuf El Hemdani, "Şia'nın önde gelen alimleri, Basra emniyet güçlerinden saldırının faillerinin en kısa zamanda yakalanması için tüm güçleri ile çalışmalarına hız vermelerini istedi" diye konuştu.

Irak Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Başbakan Abidi'nin Basra Emniyet Müdürü'nü bizzat telefonla arayarak faillerin bulunması için talimat verdiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca "Basra'da yenilgiye uğrayan terör grupları bu saldırıyla Basra'da fitne ateşini yakmak istiyor" denildi.

Irak Ehlisünnet Alimleri Cemiyeti tarafından yayınlanan bildiride ise, "Saldırının Basra'nın huzurunu bozmaya yönelik olduğu açıktır. Iraklılar arasında tefrika çıkarmak isteyenlere karşı uyanık olmalıyız. Bu nedenle halkımızı soğunkanlı olmaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler