24 Ocak 2021 Pazar Saat:
19:54
21-04-2014
  

Batı Kadına Ticari Bir Meta Olarak Bakıyor

Ayetullah Nuri Hemedani

Facebook da Paylaş 

İran Kum kenti taklit merci İslam alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, batının kadına ticari bir meta olarak baktığını söyledi.

Ayetullah Hemedani,  Hazreti Fatıma'nın (s.a) doğum yıldönümü münasebetiyle Kum kentinde düzenlenen bir  merasimde yaptığı konuşmada,batının kadına bakış açısı ve kültürünü eleştirerek,  batı dünyasının kadına bir  meta ve araç olarak baktığını ve bunun da seküler kültürden kaynaklandığını hatırlattı ve "gerçekte bu düşünce kadınlara büyük bir zulmün dayatılmasına neden olmuş ve bu zulüm hala da kadınlara yönelik sürmektedir" dedi.

Ayetullah Hemedani, Kuranı Kerim öğretileri,  masum imamlar ve Ehlibeyt rivayetlerine göre, bütün insanların insani değerler açısından eşit olduğunu zira İslam'da kadın ve erkek ayrımının olmadığını söyledi.

Tarih boyunca nice seçkin kadınların İslam'a  bağlılıklarıyla büyük hizmetlerde bulunduklarını hatırlatan Ayetullah Hemedani; bugün de kadınların İran İslam Cumhuriyeti'nin muhtelif alanlarda ilerlemesinde kadınların varlığının önemli olumlu rolünün olduğunu söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler