27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
07:51
31-08-2015
  

Batı Silahla Değil, Sinemayla Saldırıyor!

Batılı ülkeler savaş uçaklarıyla saldırmadan önce Müslümanlara sinema yoluyla saldırıyor...

Facebook da Paylaş 

Vizyona girdiği gün eşzamanlı olarak Montreal Film Festivali'nde de gösterimi yapılan 'Muhammed' filmi eleştirmenlerin büyük beğenisini toplamış ve takdir edilmişti. Hatta Guardian eleştirmeni Phil Howard filme dört yıldız vermiş ve filmle ilgili bir rapor yayımlamıştı.

Ancak Vahabiler ‘Muhammed’ filmi aleyhine de geniş çaplı propagandalar başlattı. Lübnan el-Menar televizyonunda Panorama isimli programa katılan Arap sinemasının meşhur isimlerinden ve 'Cennetin Krallığı' filminde de boy gösteren Gassan Mesud, Vahabileri eleştirerek Mecid Mecidi imzası taşıyan Muhammed filmine övgüler yağdırdı. Arap ülkelerinin sinemaya gerektiği önemi vermediği söyleyen Gassan Mesud, konuşmasında şu cümlelere yer verdi;

"Maalesef Araplar ve Ortadoğu ülkelerinde sinemaya yeterinde önem verilmiyor. Sinemanın ne kadar etkili ve önemli olduğunun farkında değiliz. Batılı ülkeler savaş uçaklarıyla saldırmadan önce Müslümanlara sinema yoluyla saldırıyor. Müslümanları tahkir ediyor. İslam Peygamberi'nin (s.a.a) gerçek yüzünü tanıyan bazı batılı siyasetçiler ve akademisyenler, batılıları bu gerçeği anlamasına izin vermiyor.

Bizler sadece sinema, sanat ve kültürel faaliyetler yoluyla hakikatin bilincinde olmayan insanlara ulaşabilir, onlar üzerinde nüfuz sahibi olabiliriz. Batı, bölgede IŞİD gibi aşırıcı grupları yaratarak İslam adına kanla yoğrulmuş görüntüleri dünyaya servis ediyor. Böyle bir ortamda hepimiz sorumluluk hissi taşımalı ve gerçek İslami değerleri insanlığa tanıtmalıyız.

Bugün bile yaşadığımız bölgede silah, savaş ve nefret gibi şeyler için milyonlarca dolar harcanıyor. Sevgi, muhabbet, kardeşlik ve sanat için hiç kimse tek kuruş harcamıyor.

Filmi izleyenler arasında yer alan ve filme yapılan eleştirileri tamamen siyasi olarak yorumlayan Sami Yusuf ise Reuters ile yaptığı röportajda;

"Filme muhalif olan El-Ezher'in bazı isimlerinin veya farklı grupların henüz filmi izlemediğine eminim. 'Muhammed' filmine muhalefet edilmesinin tek sebebi, filmin İran yapımı olması. Hz. İsa (a.s), Hz. Musa (a.s) ve diğer peygamberler hakkında onlarca film yapılmışken İslam Peygamberi'nin yaşamı hakkında sadece ses getiren iki farklı filmin olması gerçekten utanç vericidir."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler