27 Ekim 2020 Salı Saat:
19:40
17-07-2017
  

Belki İkiz Kuleleri de Biz Patlatmışızdır!?

Malcom Howard, 11 Eylül saldırıları sırasında yıkılan üçüncü binanın “kontrollü yıkımı”nda görev aldığını iddia etti.

Facebook da Paylaş

 

 

 
79 yaşındaki emekli CIA Ajanı Malcom Howard, Cuma günü New Jersey’deki hastaneden taburcu olduktan sonra birkaç haftalık ömrü kaldığını söyleyip çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
Howard, 11 Eylül saldırıları sırasında yıkılan üçüncü binanın “kontrollü yıkımı”nda görev aldığını iddia etti.
 
36 yıl CIA istihbarat memuru olarak çalışan Howard, mühendislik eğitimi alması ve daha önceki görevlerinde yıkım işlerinde tecrübeli olması nedeniyle üst düzey CIA ajanları tarafından bu projeye dahil edildiğini belirtti.
 
İnşaat mühendisliği mezunu olan Howard, 80’lerin başında CIA’ya dahil olduktan sonra patlayıcı maddeler uzmanı oldu. Howard, küçük bir çakmaktan 80 katlı binaya kadar çeşitli patlayıcı yerleştirme işlerinde tecrübe sahibi olduğunu söyledi.
 
Mayıs 1997'den Eylül 2001'e kadar CIA'nin "Yeni Yüzyıl" olarak adlandırdığı CIA operasyonunda hâlâ üstlerinden emir aldığını söyleyen 79 yaşındaki Ajan, "Yıkımın sağlanması amacıyla görevli olarak orada faaliyette bulunan 4 ajandan birisiydim." dedi.
 
Howard, Dünya Ticaret Merkezi 7 Operasyonunun yıkımlarının başka yıkımlara benzemediğini söylerken; "Bu yıkımları yapmak zorunda kalmamız aslında bir yıkım sayılmazdı. O zamanlar bunları bir aldatmaca olarak görmüyor ve bu konuda her hangi bir sorun yaşamıyorduk. Çünkü vatansever olduğunuzda, CIA veya Beyaz Saray'ın motivasyonunu sorgulamıyorsunuz. Daha büyük bir amaç, daha büyük bir iyilik için olduğunu varsayıyoruz. Onlar benim gibi iyi ve sadık insanlar seçerler...” dedi.
 
Hatırlanacağı üzere el-Kaide'ye bağlı kişiler tarafından kaçırılan uçakların 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika'da iki farklı hedefe intihar saldırısı düzenlemesiyle gerçekleşen bir dizi saldırının ardından 19 hava korsanı dahil olmak üzere 2.996 kişi hayatını kaybederken, 10 milyar $'ın üstünde maddi hasar meydana gelmişti.
 
Büyük Şeytan ise kendi piyonu olan el-Kaide'yi kullanarak tezgahladığı bu sinsice planın ardından doğrudan ve dolaylı olarak birçok Müslüman ülkeye saldırmıştı.
 
 
Haberin İngilizce metni için:
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler