18 Ocak 2021 Pazartesi Saat:
04:00
09-01-2021
  

Ben Allah'ın Halifesiyim

Ben gözyaşı şeklinde ortaya çıkan âşıkların damarlarında gezen duyguyum.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

Şehit Dr. Mustafa Çamran

 
 
Ben manayım, ben aşkım, ben muhabbetim, ben fedakârlığım.
 
Ben güzelliğim, ben özüm, ben kederim, ben acıyım, ben insanlığın trajik tarihinin boy aynasıyım.
 
Ben ebedi tekâmülün elçisiyim..
 
Ve ben, Allah'ın halifesiyim.
 
Ben hünerim, ben varlığın musikisiyim, göklerin yıldızıyım, ben gezegenlerin esrarengiz sessizliğiyim, ben güneşin yakıcılığıyım, ben deryanın dalgasıyım, ben başı göğe uzanan dağların zirvesiyim, ben canlandıran baharım.
 
Ben sabah meltemiyim, ben karanlık gecelerin mehtabıyım, ben bulutum, ben yağmurum, ben tufanım, ben göğün şimşek ve yıldırımıyım, gecenin sessizliğinde, göklerin kalbinden işitilen varlığın musikisiyim, ben insanın kalbindeki ilahi olan ve vasfedilemeyecek kadar yüce olan, vasıfları hissettiren güneşin batışıyım ve ben hayatın heyecanını ve yaşamın neşesini beraberinde taşıyan güneşin doğuşuyum...
 
Ben gözyaşı şeklinde ortaya çıkan âşıkların damarlarında gezen duyguyum. Ben kırık gönüllere dalga dalga vuran kederim. Ben yetimlerin gözlerinden damlayan gözyaşıyım. Ben dert dolu sineden göğe yükselen ah'ım. Ben âşıkların gönüllerindeki heyecanım. Ben gençliğin damarlarında akıp coşan heyecanım. Ben cengâverlerin cenk meydanındaki haykırışıyım.
 
Ben mukaddes cihad sahnesindeki şehitlerin kanıyım ve ben;
 
Ben geçmişlerin semasının kalbindeki fedakârlığım.
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   12-01-2021 07:48

    Bismillahirrahmanirrahim. “Ve ben anladım ki bu dünya ya ait biri değilim.” Ruhu Gani Gani şad olsun Şehit Mustafa Çamran’ın. (amin) 🤲 Rabbim bizleri huzuruna tertemiz ve pak olarak alsın inşAllah. Eğer Aşk olmasaydı dünya sönerdi. Eğer Aşk olmasaydı hayat yorucu,öldürücü ve bıktırıcı olurdu. Eğer Aşk olmadaydı bu varlık oyunu, insanla alay eden başka birşey olmazdı. Evet, Aşk hayatın hedefidir. (Dr.Şehit Mustafa Çamran)

Kategorideki Diğer Haberler