26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:26
14-01-2016
  

Bilinçli Filistin Kadını Asla Sarsılmaz

Biz büyük vatanı korumak (Filistin) için küçük vatanlarımızı (evlerimizi) feda etmeye hazırız..

Facebook da Paylaş
 
Filistin Enformasyon Merkezi'ne açıklamalarda bulunan Hamas Kadın Kolları Başkanı Reca el-Halebi'nin konuşmasının satır başları;
 
- Gazze'nin ambargo, savaş ve diğer gelişmeler nedeniyle yaşadığı sıkıntılardan en fazla etkilenen kesim kuşkusuz kadınlardır. Filistin kadınının bu acılardan kurtulması için özgürlüğünden, onurundan, Filistin’den, Kudüs ve Aksa’dan vazgeçmesi gerekir. Ancak Gazzeli kadınlar ekmeksiz yaşamaya hazır, ama Filistinsiz yaşamaya asla.
 
- Filistin kadını, direnişi tercih etmiştir. Her türlü oyun ve entrikalara maruz kalan Direniş Cephesi'nin varlığını sürdürmesi için daha çok sabretmeye ve uzun soluklu savaşlara girmeye hazırdır.
 
- Bize dayatılan ambargo ile yapılan zulümlerin siyasi kararımız nedeniyle yapıldığını biliyoruz. Ancak buna rağmen boyun eğmeyeceğiz. İrademizi kırmaya çalışanlara karşı var gücümüzle çalışacağız.
 
İntifadanın ilk kıvılcımını ateşleyen, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı zaman ve mekân olarak ikiye bölme kararına karşı Aksa’yı savunmaya çalışan muharip kadınların direnişidir.
 
- Filistin değerlidir. Kudüs değerlidir. Mescidi Aksa bizim canımızdan daha kıymetlidir. Bu nedenle bizim için İslam ve Filistin davası için feda edilen her şey sıradandır.
 
- İsrail, Filistinlilere karşı her türlü zulmü meşru görüyor. Kadınları, gençleri, hatta çocukları öldürüyor. Evleri yerle bir ediyor. Bununla intifadayı durdurmak, gençleri caydırmak istiyor. Ancak bütün bunlar fayda vermeyecek. Herkes sahip olduğu evin küçük vatan olduğunu biliyor. Biz büyük vatanı korumak (Filistin) için küçük vatanlarımızı (evlerimizi) feda etmeye hazırız.
 
- Ne olursa olsun asla durmayacağız. Büyük beklentilerimiz var. Zira İslam, daha çok fedakârlığı hak ediyor.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler