07 Temmuz 2020 Salı Saat:
18:47
27-08-2015
  

Bu Gençlik Vatanına ve Dinine Bağlıdır!

Şia gençliği vatanına, bayrağına bağlı olduğu kadar, dinine bağlıdır...

Facebook da Paylaş


 

İstanbul'daki Bağcılar İmam Ali Camii, 5 yıllık borcu yüzünden elektriksiz kaldı. Cemaat, mum ışığında kılınan akşam namazının ardından borcu ödemediği ileri sürülen İlçe Müftüsü'nü protesto etti.

Protesto eylemine katılan gençlere seslenen ve taşkınlık yapmamaları yönünde uyarılarda bulunan camii imam İbrahim Şeren, "Şia gençliği vatanına ve bayrağına bağlı olduğu kadar, dinine bağlıdır. Kirli ellerini bu gençlerin üzerinden kaldırmaları gerekenler, kaldırmalıdır. Kardeş kanı akıtmayı hedefleyenlere devlet bu ülkenin bütün şehirlerinde dur demeli ve bu zihniyeti görevden almalıdırlar" şeklinde konuştu

Basın mensuplarının soruları üzerine, İmam Ali Camii Derneği Başkanı Musa Şeren ise, "Bağcılar Müftülüğü'nün ödemediği elektrik faturasını TEDAŞ ödememizi istiyor. Kaymakamımız ile görüştük, yapılanı doğru bulmadığını söyledi.

Bağcılar Müftüsü 'Bu camilerin 5 yıl önce Diyanet'e devrini istedim. Devretmedikleri için elektriklerini ödemiyoruz' dedi. Elektriklerimiz kesildi. Ezan okumuyoruz. Mumlarla namaz kılıyoruz.

35 yıllık bir camidir. 30 yıldır elektriği Diyanet tarafından ödenmiş. Son 5 yılın faturasını bizim ödememiz isteniyor. Diğer illerde de Diyanet tarafından ödeniyor. Bu müftünün mezhebe bir takıntısı var galiba. Bağcılar Müftülüğü'nün aldığı kararla ilçedeki 3 camide böyle bir şey var. Bizden camilerin Diyanet'e devrini istiyorlar" dedi.

Ehlader HABER

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler