09 Aralık 2019 Pazartesi Saat:
16:37
23-11-2015
  

Bu Savaşın Adı, İradeler Savaşıdır!

Venezüella'nın benzersiz hamlesi bölgeye bağımsız bir kimlik kazandırdı...

Facebook da Paylaş


Venezüella Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’yu kabul eden Ayetullah Hamanei “Bugün diktatör ve baskıcı ülkelerin izlediği siyaset, insanlığın dokusuna zarar veren büyük bir bela gibidir. Bağımsız devletlerin bu beladan kurtulmasının ve başarısının tek yolu 'vakar', 'halk kitlelere güvenmek' ve 'irade savaşları'ndan geçer" dedi.

Ayetullah Hamanei'nin konuşmasının satır başları:

- Amerika'nın Venezüella'ya uyguladığı baskı, Venezüella hükümetinin ve halkının direncini yok etmeyi amaçlıyordu. Amerika bu bölgeyi kendi arka bahçesi gibi görüyordu ama Venezüella'nın benzersiz hamlesi bölgeye bağımsız bir kimlik kazandırdı.

- Bugünün dünyasında yaşanan savaşlar aslında 'iradeler savaşı'dır. Sizler, sahip olduğunuz irade gücünüzü ve ülkenizin kapasitesini iyi kullanarak pek çok sorununun üstesinden gelmeyi başardınız.

- İmam Humeyni'nin elinde hiçbir zahiri güç yoktu. Ama insanlara ve iradelere güvenerek Amerika ve Avrupa tarafından desteklenen bir hükümeti devirmeyi başardı. Ülkelerin bağımsızlık ve zafere ulaşmasının yolu budur.

- Büyük baskılar ve yaptırımlar karşı elde ettiğimiz bilimsel ve teknolojik ilerlemeler halkımıza olan güvenin neticesidir. Halk tabanlı çalışmalar, sadakatle onlara hizmet etmek ve insanların kalplerini dokunmak, sorunları bertaraf edecek çözüm anahtarıdır.

-  İslam Cumhuriyeti, Venezüella'nın teknolojik ilerlemesini ve refahını kendi başarısı ve ilerlemesi olarak görüyor.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler