26 Ekim 2020 Pazartesi Saat:
08:32
10-06-2018
  

Bursa'da Filistin ve Yemen ile Dayanışma Günü

Yalnız Filistin Değil, Yemen Değil, Müslüman Coğrafya Değil; Kalplerimiz de İşgal Altında, Aklımızda İşgal Altında...

Facebook da Paylaş

 

 

 

Bursa'da uzun yıllardır Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nin organize ettiği Kudüs Günü etkinliklerinde dün 'Dünya Kudüs Gününde Filistin ve Yemenli Kardeşlerimizle Dayanışma' adı altında katılımı yüksek bir etkinlik düzenlendi.

 

 

Bursa Yıldırım'da Cumartesi saat 19:00'da başlayan Dünya Kudüs Günü programının konukları arasında Ehl-i Beyt Alimleri Derneği Genel Başkanı Sayın Kadir Akaras Hoca da vardı.

 

 

Sunuculuğunu Seyyid Muhammed Meysem'in yaptığı program İmam Hüseyin (as) Camii'nin değerli hoca Şeyh Fatih Danyıldız'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.  

 

  

 

 

Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra açılış konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Bursa Nur Muhammed Camii Hocası ve aynı zamanda Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği Başkanı değerli alimimiz Bülent Ayyıldız Hoca kısaca Merhum İmam Humeyni'nin Filistin'in kurtuluşu ve İslam Ümmeti'nin birliği için temellerini attığı Dünya Kudüs Günü'nün önemine dair bilgilendirici bir konuşma yaptı.

 

  

 

Ayyıldız Hoca: 'Müslümanların birbirleri ile olan ihtilafları sonucunda bugün birçok İslam beldesinde kan dökülmektedir.' dedi. 'Eğer bizler İmam Humeyni'nin çizdiği yolda hareket edebilseydik, Kudüs için Siyonistler'e karşı birlik olabilseydik; bugün ne Yemen, ne Suriye, ne Irak, ne Bahreyn ve ne de diğer topraklarımızda kan dökülmezdi.' dedi.

 

  

 

Dünya Kudüs Gününde Filistin ve Yemenli Kardeşlerimizle Dayanışma Programı'nda daha sonra sırayı Kudüs aşığı çocuklarımız aldı. Ali Hadi Savcı ve Muhammed Hüseyin Bedel'in okuduğu Kudüs adlı şiir büyük beğeni toplarken birbirinden şirin üç miniğimizin okuduğu La ilahe illallah ilahisi geceye renk kattı. Azerbaycanlı şair kardeşimizin kendi yazdığı 'Biz Müslümanız, birlik olmalıyız!' adlı şiir ise içeriğiyle bir hayli dikkat çekti.

 

 

 

 

Daha sonra ana konuşmacı olarak programa İstanbul'dan katılan Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras Hoca kürsüye geldi.

 

  

 

Akaras Hoca oldukça can alıcı bir konuşma yaptı; 'İslam Ümmeti içerisinde yaşanan sıkıntıların getirisi yalnızca topraklarımızın işgal edilmesi değildir...' diye söz başlayan Kadir Akasras: 'Bakın, bugün kalplerimiz de, aklımız da işgal altındadır.' dedi. 

'Kudüs sorunu çözülmediği sürece, Kudüs, bu kanser tümöründen kurtulmadığı takdirde hergün bir başka uzvumuz da işgal altına alınacak ve her bir yanımızı saracaktır.'

 

  

 

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği tarafından organize edilen Kudüs Günü'nde sergilenen mini sergi de oldukça ilgi gördü.

 

 

 

Dünya Kudüs Gününde Filistin ve Yemenli Kardeşlerimizle Dayanışma Programı Şeyh Fatih Danyıldız Hocamızın okuduğu Ezan-ı Muhammedi ve ardından verilen iftar yemeği ile son buldu.

 

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • By z   10-06-2018 19:06

    Mukemmel bir organizasyon Allah kabul etsin insallah

Kategorideki Diğer Haberler