22 Ekim 2018 Pazartesi Saat:
19:37
11-09-2017
  

Bursa'da Gadir-i Hum Kutlamaları + FOTO

Bursa'da Ehl-i Beyt Dostları Velayet Bayramı'nı Kutladı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nin düzenlemiş olduğu Gadir-i Hum Bayramı dün Nur Muhammed Camii müştemilatı konferans salonunda büyük bir coşkuyla kutlandı.

 


Katılımın yoğun olduğu Program, Bursa İmam Hüseyin Camii Hocası Fatih Danyıldız'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra açılış konuşması için kürsüye davet edilen Nur Muhammed Camii Hocası Bülent Ayyıldız, Gadir-i Hum Vakıası'nı modern dünyaya uyarlayarak analiz etti.

 

Tercümanlığını Ahmet Sevindik Hoca'nın yaptığı programın Suriyeli konuğu Şeyh Rıdvan ise 'İmam' unvanı ile Hz. Ali ve diğer Ehl-i Beyt imamlarının neden bu sıfatla zikredildiğini ve 'İmam' kelimesinin üstünlüklerinden bahsetti.

 

Daha sonra ana konuşmacı olarak kürsüye davet edilen Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı Avrupa ve Amerika Temsilcisi Hüccetü'l İslam Said Talebiniya, Gadir-i Hum Hutbesi'nin geniş bir tahlilini yaparak, programa katılanları bilgilendirdi.

 

Talebiniya, "Eğer kendimizi Ehl-i Beyt taraftarı olarak görüyorsak; hayatımızda bir kere dahi olsa; Gadir-i Hum Hutbesi'ni üzerinde tefekkür ederek okumamız gerekir." dedi.

 

Program edilen okunan şiir, duaların ardından Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde verilen ikramların ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler