18 Ocak 2022 Salı Saat:
14:54
24-05-2016
  

Bursa'da Hz. Mehdi'nin Doğum Günü Kutlandı

Bursa Nur Muhammed Camii'nde İmam Mehdi'nin Doğum Günü Kutlandı

Facebook da Paylaş

Bursa Nur Muhammed Camii'nde İmam Mehdi'nin Doğum Günü Kutlandı. Camiye yapılan ek binanın dernek salonunda yapılan toplantıya Bursa'da yaşayan Ehlibeyt dostları yogun ilgi gosterdi.


Yapılan programa Ehlader gen sekreteri Kadir Akaras, Ehlader yön kur üyesi Yusuf Tazegun, Tesnim  Yayınları Müdürü Cafer Derbendi, Ehlibeyt alimi Sefer Taşdemir,  Bursa İmam Hüseyin Camii hocası Fatih Danyıldız ve bir çok sayıda ehlibeyt sevdalısı katıldı.


Kutlama Programı İmam Huseyin Camii imamı Fatih Danyıldız'ın Kuran Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen Nurmuhammed Camii İmamı Bülent Ayyıldız açılış konusmasını yaptı.


Katılımcılara ve konusmacı alimlere hoş geldiniz diyerek Dernekte  yapılan çalışmalara ve ek binanın yapımına işaret etti ve tamamlanması için halkımızın yardımına ihtiyaç duyulduğunu ekledi.


İmam Mehdi'nin veladetini tebrik edip Şaban ayının bereketlerinin idrakını temenni ederek sözlerine son verdi. Daha sonra Tesnim  Yayınları Müdürü Cafer Derbendi kürsüye davet edildi.


İmam Mehdi'nin veladetini tebrik ederek sözlerine başlayan Derbendi hoca Mehdilik  meselesinin tarihi köklerini Ayetler hadisler ve tarihi belgeler ışığında ele aldı.


Ehlader Yön. Kur. üyesi Yusuf Tazegun, konuşmasında geleceğin umut dolu olduğunu Mehmet Akif'in  dizeleri ile hadis ve ayetler ışığında anlattı.


Daha sonra kürsüye gelen Ehlibeyt alimi Sefer Taşdemir hoca Tevhid ve İmamet  anlayışının ilişkisini anlattı.
Kutlama programının son konusmacısı Ehlader gen sekreteri Kadir Akaras oldu. Akaras dünya ve insanlığın geleceğine dair teorileri dile getirerek Kuran'ın  Mehdeviyet  anlayışını anlattı. Sözlerinin bir kısmında intizar ve Müslümanların gaybetteki vazifelerine  işaret etti. Yapılan kutlama programı ikram ve dualar ile son buldu.

 


Ehlader Haber

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler