28 Ocak 2021 Perşembe Saat:
06:52
01-06-2019
  

Bursa'da Kudüs Günü Programı + FOTO

Artık Bursa'da gelenekselleşen Dünya Kudüs Günü programının adresi yine Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği idi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 
Sunuculuğunu Kerim Özdemir’in yaptığı Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nin düzenlediği Dünya Kudüs Günü programı İshak Savcı hocamızın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra değerli Ehl-i Beyt alimimiz Bülent Ayyıldız hoca Kudüs Günü’nün önemine ve gündem konusu olan Yüzyılın Anlaşması’na dair bir konuşma yaptı.
 
Bülent Ayyıldız konuşmasında Siyonist Rejimin onlarca yıldır zulüm ile abat olmaya çalıştığını ama bugün korkularından kendilerini yüksek duvarlar ardına hapsettiklerini dile getirdi. Ayyıldız sözlerine şöyle devam etti:
 
"Amerika'nın Filistin konusu için önerdiği "Yüzyılın Anlaşması" planı herşeyde olduğu gibi bunda da hüsrana uğrayacaktır. Amerika’nın bu planı, hiç kuşkusuz yüzyılın anlaşması değil bilakis yüzyılın fiyaskosu olup suratlarına bir tokat gibi inecektir. Siyonist ve emperyalistlerin, Kudüs ve Filistin aleyhindeki komploları bunca dökülen şehit kanından sonra yine başarısızlık ile son bulacak ve İslam düşmanları korkularından ne yapacaklarını yine şaşıracaklardır." dedi.
 
Daha sonra konuşmacı olarak katılan Ahmet Sevindik hoca ise özellikle İmam Humeyni ve Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin Kudüs Günü'ne verdiği ehemmiyete odaklanarak; bu meselenin yalnızca belli bir kitleyi değil bizleri de oldukça yakından ilgilendirdiğini anlattı.
 
Son konuşmacı olarak ise Mustafa Taşpınar söz aldı. Taşpınar Yüzyılın Anlaşması konusuna değinerek;bu anlaşmanın tıpkı Balfour Deklorasyonu’nda olduğu gibi Siyonistlerin, Filistinlilerin yaşamlarına son verme amaçlarında olduklarını ve gittikçe azalan yerleşim yerlerinden bahsederek, bu anlaşmanın ne yapılıp edilip sonlandırılması üzerine konuştu.
 
Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği konferans salonunda düzenlenen Kudüs Günü programı daha sonra verilen iftar yemeği ve kılınan namazların ardından son buldu.
 
Bilindiği üzere 12 Kasım 1964'te Bursa'ya sürgün edilen Merhum İmam Humeyni'nin Siyonist İsrail'in, Güney Lübnan ve Kudüs'e saldırmasının ardından Ağustos 1979 yılında bir bildiri yayınlayarak Ramazan ayının son Cuma gününü Kudüs Günü olarak ilan etmişti.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler