16 Ocak 2019 Çarşamba Saat:
08:13
02-10-2017
  

Bursa'dan İmam Hüseyin'e Bin Selam

Bursalı Ehl-i Beyt Aşıkları, Aşura gününde İmam Hüseyin'in (as) mateminde buluştular.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Muharrem Ayı'nın onuncu günü Nur Muhammed Camii'nde bir araya gelen yaslı gönüller, Kerbela şehidi Hz. Hüseyin'in evrensel mesajını bir kez daha dinleyip, ona biatlarını tazelediler.

 

Aşura programında Şehadetin felsefesi hakkında bir konuşma yapan Nur Muhammed Camii hocası Ş. Bülent Ayyıldız, Hüseyni Kıyam'ın Muhammedi İslam'ı tekrar nasıl dirilttiğinden bahsetti. Ayyıldız: 'Nasıl ki Muhammedsiz bir İslam'ın var olması mümkün değilse, Hüseyinsiz bir Muhammedi İslam'ın bekası da mümkün değildir.' dedi.

 

Katılımın oldukça yüksek olduğu Aşura etkinliğine Bursa İmam Hüseyin Camii de iştirak etti. Değerli alim Ş. Fatih Danyıldız'ın okuduğu yürek dağlayan mersiyelere, İmam Hüseyin Camii Alemdar Destesi'nin gençleri de Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri için vurdukları sinezenlerle eşlik ettiler.

 

Öğle namazına doğru sona eren anma merasiminin ardından cami müştemilatı yemek salonunda ihsan yemeği verildi ve ardından topluca namaz kılındı.

 

Öte yandan Bursa Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de Muharrem Ayı münasebetiyle Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde Ş. Bülent Ayyıldız ve dernek üyeleri ile buluştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler