19 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
12:19
29-01-2021
  

Bursa Ehl-i Beyt ve Kültür Derneği'nden Açıklama

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği - Ocak /2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Pendik Yayalar Ehl-i Beyt Camiî’nde yaşanan olaylar camiamızı olumsuz yönde etkilediği gibi biz Bursa’da yaşayan Ehl-i Beyt dostlarını da fazlasıyla derinden üzmüştür.
 
Ama bu son gelişen üzücü olayları vitrine koymaktansa; bunun sebep ve müsebbiplerini teşhis edip tedavi etmek en kıymetli eylem olacaktır.
 
Öncelikle bizlerin inanç ve hukuksal yapısını en az bizler kadar iyi bilen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Pendik Müftülüğü’nün müdahil olmak istediği bu ailevi meseleden en kısa zamanda uzak durmalarını temenni ediyor ve kendi atadıkları memurlarını geri çekmelerini talep ediyoruz.
 
Ayrıca bazılarının fitneyi körüklemek adına Pendik Yayalar Ehl-i Beyt Camiî’nde illegal bir şekilde ikinci bir dernek kurulmasına zemin hazırladıkları aşikârdır ve bu oluşumun da tez zamanda fesih yoluna gidilerek kaldırılması için gerekli yasal işlemlerin yapılmasını temenni ediyoruz. 
 
Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği olarak değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Arslan Başaran’ın yanında olduğumuzu bildirir ve bu yaşanan talihsiz olayların en kısa zamanda düzeleceğine inandığımızı bildiriyoruz.
 
 
 
 
 
 
Bursa
Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği  
 
  29 Ocak 2021 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler