18 Ocak 2022 Salı Saat:
16:15
21-09-2018
  

Bursa’da Matem Devam Ediyor + FOTO

Bursa’nın dört Ehl-i Beyt camiinden birisi olan Nur Muhammed Camii’nde Peygamber Efendimizin göz nuru İmam Hüseyin ve vefalı dostlarının şehadetinin 1379’uncu seneyi devriyesi okunan mersiye ve dökülen gözyaşları ile devam ediyor.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Bursa Nur Muhammed Camii’ndeki matem programı kılınan akşam namazından sonra genç Ehl-i Beyt âlimimiz İshak Savcı Hocanın okuduğu Aşura Ziyareti ile başladı.

 

Azerbaycanlı dostlarımızın okuduğu sinezeni ve şiirlerin ardından minbere çıkan Nur Muhammed Camii hocası değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Bülent Ayyıldız Hak ve Batıl Meydanı olan Kerbela’nın en büyük silahının Hz. Muhammed ve ailesi için akıttığımız gözyaşları olduğunu dile getirdi. Ayyıldız konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bizden neden haz duymuyorlar biliyor musunuz? Bizler kıyamete değin yaşayacak olan İmam Hüseyin’in bu kutlu davasında ve o değerli hanedanın yolunda olduğumuz için saf dışı bırakılmak isteniyoruz. Bizlerin en büyük silahı İmam Hüseyin için döktüğümüz gözyaşlarıdır. Körfez Arap ülkeleri, Amerika ve İsrail harcadıkları milyarlarca dolar ile istedikleri gibi bir İslam’ı yaşatmaya çalışmakta ama bunu bir türlü başaramamaktadırlar. Ama bizler 1379 senedir bu yaşanan elim verici olaya döktüğümüz gözyaşları, okuduğumuz mersiyeler ve vurduğumuz sinezeniler ile sarılmış ve bu şekilde Hak yolda olan İmam Hüseyin’in ardınca gittiğimizi yüzyıllardır hem de milyarlarca dolar harcamadan göstermiş ve bir avuç Ehl-i Beyt dostunun bugün 400 milyona yakın taraftarı olmasına şahit olmuş bulunmaktayız.”

 

Bursa Nur Muhammed Camii’ndeki matem programı daha sonra okunan duaların ardından sona erdi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler