24 Mayıs 2019 Cuma Saat:
08:24
23-05-2017
  

Büyük Bir Kibir

Sindirilmiş Müslümanlar

Facebook da Paylaş

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

Müslümanlık nerde! Bizden geçmiş insanlık bile... 
Adem aldatmaksa maksad, aldanan yok, nafile! 
Kaç hakiki müslüman gördümse, hep makberdedir; 
Müslümanlık, bilmem amma, galiba göklerdedir;

Mehmed Akif Ersoy

 

 

Acaba bir Türk firması tarafından inşa edilen ve dünyanın en uzun ikinci binası olan 601 metrelik Mekke Saat Kulesi, Mescidü'l Harem'in saygınlığının yitmesine mi neden oluyor?

Yoksa İbrahimi dinin paralı takipçilerinin rahat etmesi adına hem göze hem de rahata hitap eden bir güzellik olarak mı inşa edildi?

 

Kâbe manzaralı devre mülk, otel ve rezidanslar ile modern dünyanın en modern alışveriş merkezlerinin yer aldığı çok katlı binaların oluşturduğu bir külliye kimilerine çok da şatafatlı ve cazip görünmektedir.

 

Zemzem, Hacer, Kıble, Makam, Merve ve Safa gibi literatürde mukaddes isimler kategorisinde yer alan isimli Kabe manzaralı lüks dairelerde kim kalmak istemez ki?

 

145 m2 olan Kabe'den tam tamına 14 kat büyüklüğünde saatleri olan devasa bir yapıt. Hatta kulenin tepesinde yer alan Hilal dahi Kabe'nin 13 metre uzunluğundaki en geniş duvarın neredeyse iki katı.

 

Muazzam bir yapı değil mi?!

 

Hiç şüphesiz Hacıların gözleri Kabe'yi tavaf ederken artık 13 mt. yükseklikteki İbrahim Mabedi'ne değil 601 mt. yüksekliğindeki yani Kabe'den 46 kat daha uzun olan Saat Kulesi ve otellere kaymaktadır.

 

Zaten artık Hac'da çekilen en popüler fotoğraflar da; Kabe'nin ardınca yükselen saat kulesi açılı kareler değil midir?

 

Bir makalede konu hakkında şunlar yazılmıştı:

 

'Büyük Bir Kibir' diye başlık atılmıştı yazıya.

 

"Eyfel Kulesi’ne nefretini Paris'te en sevdiği yerin Eyfel Kulesi olmasıyla anlatmıştı Maupassant; zira, Eyfel'in gözükmediği tek yer orasıydı. Mekke’nin en güzel yeri artık Abraj el-Beyt. En üstündeki kısma “minare” denilerek Kâbe'nin bir minaresiymiş gibi tanımlanan bu kulenin içindekiler ise, dünyevi olmayan bir yükseklikte tamamen dünyevi: yatak odaları, alışveriş merkezi ve bir de saat."

 

Sözü çok uzatmadan topu siz değerli okuyucularımıza atıyoruz.

 

Aşağıda yer alan fotoğraflar ve yukarıdaki bilgiler doğrultusunda gönlünüzden geçeni, haberin altında bulunan 'Yorumlar' bölümüne yazabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konu Hakkında Farklı Bir Makaleye Aşağıdaki Linke Tıklayarak Ulaşabilirsiniz:

 

Modern Ebrehe; Suudi Amerika 

 

http://www.ehlibeytalimleri.com/modern-ebrehe-suudi-amerika_m2156.html

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Umit   28-04-2019 13:58

    Doomsday is coming !

  • Drcan   19-08-2017 19:18

    Ben ocak 2016'da umreye gittiğimde Ebu Talib Vadisi tarafından yürürken kuleye baktığımda Şeytan figürü olduğunu farkettim.Acikligi yukarı bakan hilal gece boynuz gibi görünüyor.Saatin tam üstünde de maymuna benzer bir görüntü oluşuyor.Ben bunu şeytan figürüne benzettim.Resmi de arşivimde duruyor.

  • Rezzan   23-05-2017 17:52

    Ancak içimizden tepki verir, mırıldanır olmuşuz. Nerede o haykıran müslümanlar?

Kategorideki Diğer Haberler