10 Nisan 2021 Cumartesi Saat:
18:09
19-09-2018
  

Camlıkahve Ehl-i Beyt Mescidi'nde Matem + FOTO

Hz. Hüseyin (a.s) ve vefalı dostlarının Kerbela'da şehit edildiği Muharrem Ayı'nın girmesiyle Kerbela katliamını anmak için dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de matem merasimleri düzenlenmekte.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Camlıkahve Ehlibeyt Mescidi’nde düzenlenen anma ve matem programı, kılınan akşam namazının ardından değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ali Turan hocanın okuduğu "Aşura Ziyareti" ile başladı.

 

Daha sonra minbere çıkan Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras konuşmasında acılar diyarı Kerbela’da yaşananları günümüze ve zuhur çağına yorumlamak gerektiğinin zaruretine değindi.

 

Akaras konuşmasında: “Hz. Hüseyin (as) yaşadığı dönemin önde gelen isimlerini bir araya toplayarak, İslam Ümmetinin içerisinde bulunduğu durumu örneklerle defalarca hatırlatmıştı.” dedi.

 

Ehlader Genel Başkanı: “Şimdi bir düşünün zuhur çağındasınız ve Hz. Mehdi (af) zuhur etmiş, aramızda. Bizleri Hz. Hüseyin'in yaptığı gibi bir araya toplamış. Allah'ın ahitleri ve emirleri gözlerinizin önünde çiğneniyor ama kimse bu konularda her hangi bir rahatsızlık ve tedirginlik duymuyor. Peki, ne cevap veririz İmam’a!? Hal böyle olunca ne farkımız var o dönemle?”

 

Camlıkahve Ehlibeyt Mescidi’nde düzenlenen anma ve matem programı cami gençliğinin vurduğu sinezeniler ve okunan mersiyeler ile sona erdi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler