01 Aralık 2020 Salı Saat:
17:13
15-02-2013
  

Camlıkahve Ehlibeyt Mescidinde Cuma Namazı

çamlıkahve Ehlibeyt Mescidinde bu hafta Cuma namazı şeyh Kadir Akaras Hocanın imametliğinde eda olundu.

Facebook da PaylaşHutbeye Hamd ve sena, salat ve selam ile başlayan şeyh Kadir Akaras şöyle devam etti:

Dünya hayatı sadece madde hayatından ibaret değildir. Sadece maddeye önem veren bir insan, bu dünyada zalimleşir. Kimi insanda dünyevi hayattan kendini soyutlar. Bu soyutlama sayesinde kendini kurtarmaya çalışır. Dünyada her ne olumsuzluk varsa bu geminin içerisindedir. O yüzden sadece maddeye yani dünyaya veya sadece ahrete çalışmamak gerekir. Allah bu iki şeyin dengeli gitmesi için emir vermiştir.

İnsan takvayla insan olur. Takva insanın ulaşabileceği en üst noktadır. Takvaya ulaşmak için basiret sahibi olmak gerekir. Basiret ise gönül gözünün görmesi demektir. Gönül gözünün açık olması için günahlardan kaçınmak gerekir. Günahlar gönül gözünü kör eder ve gönül gözü kör olan hiçbir hakikati göremez. Takvalı olmadığın zaman hayat sonuç vermeyecektir. Dünyayı gören gözümüz kadar ahreti de gören gönül gözümüzü açmamız gerekir.

Allah'ın insana tayin ettiği yeryüzündeki zahiri hücceti olan İmamet ve velayet nişanesini hangi göz göremez? Basiretli olursanız imamınızın kim olduğunu görürsünüz.

“İmamet ve velayeti takip edemeyen bir insan kıyamet günü körler safında haşr olacaktır” diye buyuruyor İmam Hasan Askeri (a.s).

İkinci hutbede ise haftanın siyasi gündemini değerlendiren şeyh Kadir Akaras şöyle devam etti:

Hafta içerisinde İmam Hasan Askeri'nin (a.s) doğum gününü kutlayacağız. Yarın itibari ile 21 yıl önce gönlümüzü acıtan Seyit Abbas Musevi'nin şahadet yıldönümüdür. Gasıp İsrail'in hava saldırısı sonucu ailesiyle birlikte şehit edilmiştir. Diğer önemli konu ise Bahreyn halkının kıyamı 3. Yılına girmiş olmasıdır.

200 yıldır İngiltere başta olmak üzere masa başında Müslümanların, kaderlerini çizdiler, buda Müslümanların basiretsizliğinden kaynaklandı. Buda bu ümmetin bir liderinin olmayışından ve Müslümanların basiretsizliğinden kaynaklandı. Feryat edenler ya sürgünlerde, ya zindanlarda veya şahadet makamına nail oldular. Ki bunlardan bir tanesi İmam Humeyni idi. İran inkılâbı gerçekleştirdikten sonra Müslümanlarda büyük bir uyanış gerçekleşti.

Dünya medyası neden Bahreyn halkının sesini duymuyor?

Acaba orada demokrasi işlemiyor mu? Yoksa onlar şia olduğu için mi kimsenin sesi çıkmıyor. Madem Suriye'de seçim istiyorsan neden demokrasi Bahreyn'de işlemiyor? Veya neden bu kadar yaptırım İran'a işleniyor?

Mazlum Bahreyn Halkı hiçbir kamu kuruluşuna ve hiçbir yere zarar vermeden kadınlı çocuklu sokaklarda bu rejimi istemediğini haykırıyor. Neden onların sesini kimse duymuyor? Neden?


Ehlader Kültür-Araştırma

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler