21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
18:43
12-02-2015
  

Çirkin ve Korkakça Bir Irkçı Eylemdir!

3 Filistinli'nin öldürülmesi, çirkin bir cinayet ve korkakça ırkçı bir eylemdir...

Facebook da Paylaş


 

ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde aynı aileden üç Müslüman öğrencinin vurularak öldürülmesine tepkiler devam ediyor. Sosyal medya üzerinden kampanya başlatan Müslümanlar, olayın "nefret suçu" olup olmadığının ortaya çıkarılmasını istenirken cinayetlerin 'yakın mesafeden infaz' tarzında işlendiği ve kurşunların gençlerin kafalarına isabet ettiği iddia edildi.

Chapel Hill polis merkezi tarafından yapılan açıklamada ise olayın nedeninin araştırıldığı ve "Ortada topluma yönelik herhangi bir tehdidin sürdüğüne inanmamız için bir sebep yok" denildi.

ABD'deki İslami sivil toplum örgütleri de cinayetlerin gerçek nedeninin tespiti için kampanya başlattı. Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi İletişim Direktörü İbrahim Hooper, henüz cinayetin nedenine ilişkin hüküm vermek için erken olduğunu ancak olayın "nefret suçu" olabileceğine ilişkin bulgular olduğunu söyledi.

Öte yandan Hamas, öldürülen 3 Müslüman gencin Filistinli olduğunu açıklayarak cinayeti kınadı. Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde aynı aileden 3 Filistinli'nin öldürülmesi, çirkin bir cinayet ve korkakça ırkçı bir eylemdir" denildi.

Açıklamada ayrıca cinayeti işleyenin cezasını çekmesi için gerekenlerin yapılması konusunda ABD yönetiminin harekete geçmesi çağrısında bulunuldu.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler