20 Kasım 2018 Salı Saat:
22:16
15-11-2017
  

Çocuklarla El Ele İmam Hüseyin'e (a.s)

Almanyanın Nürnberg şehrinde Ehlibeyt Kültür Derneği tarafından Çocuklar için program düzenlendi.

Facebook da PaylaşErbain Programı kapsamında çocuklara yönelik Almanyanın Nürnberg şehrinde Ehlibeyt Kültür Derneği tarafından program düzenlendi.

Kerbelada Neler oldu? İmam Hüseyin (a.s)kimdir? Neden Muharrem ayında etkinlikler düzenlenmekte? Bunun bizim için önemi nedir? Gibi soruların, çocukların anlayacağı lisan ve düzenlemelerle anlatıldığı programda çocukların yoğun ilgisi ile karşılandı.

Resimler ve şekillerle Ehlibeyt (a.s)ın anlatımı, 5-12 yaş arası çocukların merakı ile karşılandı.

Empati kurabilmeleri için özellikle Kerbelanın kahraman çocuklarının anlatılması büyük etki sağladı. Anlatılanların doğrultusunda her yaş gurubuna özel sorular sorularak yarışmalar düzenlendi.

Kerbela ve Aşura nedir? Muharrem ayı sizin için ne anlama geliyor? Sorularına Resim yarışması düzenleyerek çocukların zihninde canlanan “Kerbele Sahneleri”nin sergilendiği programda hediyeler dağıtıldı. Yaşları büyük olan cocuklarında İmam Hüseyin ve Hz. zeynebe yazdıkları mektublarla Kerbela kıyamının her yaş gurubuna büyük mesajlar gönderdiği bir kez daha görülmüş oldu.

Program sonunda her Çocuk kısa cümlelerle akıllarda kalanlar soruldu.

Minik Meddahlarımızın Mersiye okumasıyla büyük coşku eşliğinde sine vurularak hüzünlenilen programa Fereç Duası okunmasıyla son verildi.

 

Ehlader Haber

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler