18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:47
16-05-2018
  

Çok Yüz Bulmuşlardı!

Eitan Naeh Twitter hesabından İsrail'in katliamını meşru göstererek Müslümanları suçlamıştı...

Facebook da Paylaş

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti, İsrail Büyükelçisi Eitan Naeh'i persona non grata yani istenmeyen adam ilan etti.

 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla katliamı meşru göstermeye çalışan büyükelçi işgal ettikleri topraklara geri gönderildi.

 

2011 yılında yaşanan Mavi Marmara olayından sonra Siyonist Rejim ile siyasi ilişkilerin askıya alınmasından sonra 2016 yılı Aralık ayında ilk kez İsrail Ankara'ya büyükelçi yollamıştı. İsrail'in yeni Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh olurken, Türkiye'nin yeni Tel Aviv Büyükelçisi ise Kemal Ökem olmuştu. 

 

60 Şehit 2770 Yaralı


Günün erken saatlerinde başlayan protestolar, saat 04'ten sonra İsrail katlimanı dönüştü. Barışçıl bir şekilde gösteri düzenlemeye çalışan eylemcilerin üzerlerine İsrail askerleri önce gaz ile saldırdı, bununla da yetinmeyen Siyonist Rejim askerleri Fliistinli göstericilerin üzerlerine gerçek mermilerle ateş açtı.

 

Birkaç saat içerisinde şehit sayısı 60'ı bulurken, yaralananların sayısı ise 2770 olarak açıklandı. Ayrıca Yahudi askerleri gazetecileri de hedef aldı. Filistin basınından 15 gazeteci vurularak yaralandı.

 

Elbette Siyonistlerin pişkinliği bununla da kalmıyor; Siyonist Rejim Adalet Bakanı Ayelet Shaked, İsrail askerinin 60 sivili şehit etmesinden bir gün sonra İsrail güçlerinin Filistinlilere 'çok çok iyi' davrandıklarını söyledi.

 

Adalet Bakanı Ayelet Shaked, İsrail güçlerinin bu süreci çok iyi yönettiğini ve Filistinlilere iyi davrandığını söyledi. İsrail askerinin barışçıl gösteri yapan Filistinlilerin üzerine ateş açmasının ardından 60 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili konuşan Shaked, İsrail'i katliamla suçlayan bir çok ülkenin aşırı tepki gösterdiğini ifade etti. "Güvenlik güçleri çok iyi bir iş yapıyor ve olayları yönetiyor" diyen Shaked uluslararası eleştiriler konusunda "Hoş değil ama biz buna alışığız ve başa çıkabiliriz" ifadelerini kullandı.

 

Ayrıca Siyonist bakan "Gazze Şeridini yeniden ele geçirmek dışında bir çare kalmadı" dedi ve İsrail'in Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden korkmadığını belirtti.

 

 

 

Siyonist Rejim Büyükelçisi Twitter'da İsrail'in katliamını bu sözlerle meşru göstererek Müslümanları suçlamıştı...

 

Bu sabah işgal ettikleri topraklara geri gönderildi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyonist İsrail'in yeni Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'ten güven mektubu alırken.

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler