09 Ağustos 2022 Salı Saat:
08:41
06-04-2020
  

Corona Virüs’e Karşı Evde Mücadele

Corona Virüs’e Yakalanan Hastalar Evde Nasıl Doğal Yöntemlerle Tedavi Edilir?

Facebook da Paylaş

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

Dr. Sobhan Kalan

 

 

Ateş ve Ağrı:

 

Corona Virüs’e yakalanan kimseler genellikle ateş ve ağrılarından şikâyetçidirler. Vücudun bağışıklık sistemi ne kadar zayıf olursa, ateş ve huzursuzluk da bir o kadar fazla kendini gösterir.

 

Dr. Kalan hazırladığı Propolisi en az her dört saatte bir ve her defasında on damla olmak üzere tüketmeyi tavsiye eder ve bunun yanı sıra mercan köşkü adıyla da bilinen keklikotu veya yarpuzu bol suyla tüketmek, bal, taze ekşi limon ve maydanoz yemek bu sıkıntının bertaraf edilmesinde oldukça etkilidir.

 

Ayak tabanlarına, sırta ve hatta tüm bedene karabiber ve susam yağı ile yapılacak masaj da vücudun sakinleşmesi ve direncinin artması için bir hayli faydalıdır.

 

Bu uygulama kısa bir sürede ateşi düşüreceği gibi ağrıları da dindirecektir.

 

Oda Sıcaklığı:

 

27 derece üstü oda sıcaklığı Corona Virüs’e karşı oldukça etkilidir. Eğer fazla elbise giymeyi sevmiyorsanız öyleyse en azından oda sıcaklığını 28 derece üzerinde tutmaya özen göstermelisiniz ki bu şekilde virüsün azalmasını sağlamış olurunuz. Öte yandan güneşlenmek ve kuru sauna da bu konuda çok çok faydalıdır.

 

Nefes Darlığı:

 

Eğer nefes alma problemi yaşıyorsanız, bunun için Pranayama yani nefes teknikleri deneyebilirsiniz. (Burunuzdan derin bir nefes alın, birkaç saniye tutun ve yavaş yavaş ağzınızdan verin.) Bu tarz nefes tekniklerinin yanı sıra mutlaka akciğer egzersizlerini de ihmal etmeyin.

 

Doğu yönüne doğru döndükten sonra baş ve işaret parmağınızla sol kulağınızı ve aynı anda sağ elinizle de yine sol kulak kepçesini tutun (sol elinizi sağ elinizin altına getirin) ve ardından ciğerlerinizi doldurabildiğiniz kadar nefesle doldurun ama bunu parmak uçlarınızın üzerinde diz çökerek yapın. Biraz bekledikten sonra nefesinizi yavaş yavaş vererek ayağa kalkmaya başlayın. Bu eylemi 14 kez (çöküp-kalkarak toplam 28 kere) tekrar edin; Bu egzersizi özellikle sabah vakti günde en az bir kere ve imkân varsa toplamda üç kez olmak üzere tekrar edin.

 

Bu eylem kişinin yaşam kalitesine ciddi katkılar sağlar. Solunum sıkıntısını azaltmaya yönelik yapılan egzersizler kişinin mümkün olduğunca daha rahat nefes almasını sağlayarak tüm hücrelerin ve sistemlerin oksijenlenmesini artırır.

 

Bunun yanı sıra sıcak ve kuru kupa (bardak) çekmek de çok çok faydalı olacaktır.

 

Huzursuzluk:

 

Bol miktarda sıvı ve meyve suyu tüketmeye dikkat edin, özellikle kaynamış tatlı su. Tüketeceğiniz sıvıların farklı tatlarda olması bünyeniz için çok daha faydalı olacaktır; huzursuzluğu bertaraf etmek için bir fincan Kahve içmek sakinleşmek için oldukça iyi gelecektir. İdrar renginiz ne kadar açık olursa sağlığınız da o derece iyi demektir.

 

Rengin koyu olması ise vücudunuzun suya olan ihtiyaç miktarını belirler. Bu durumda hem sıcak hem de ılık sıvılar tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir.

 

Etsiz çeşitli çorbalar içmeye özen gösterin ve soğan, nane vb. çeşit çeşit baharatlar tüketin.

 

Uykusuzluk:

 

Gün içerisinde kendinize farklı uğraşlar bulmaya çalışın ki, bu şekilde gündüz vakti uyumaktan kendinizi almış olursunuz. Komedi filmleri izleyin ve gülün; bu size dinçlik kazandırıp, iyileşme sürenizi hızlandıracaktır.

 

Uyku ve mahmurluk hali ağır basarsa gün boyu aralıklarla az az kahve tüketebilir ve gece yatmaya yakın da bir fincan demlenmiş lavanta çayı içerseniz güzel bir uykuya geçebilirsiniz. Aksi halde gece ve gündüzünüz birbirine karışır ve huzursuzluğunuzu daha da arttırır. Ama bu şekilde hareket ederseniz gece derin bir uyku geçer ve sabah da dinç bir şekilde kalkarsınız.

 

İştahsızlık ve Bulantı:

 

İştahsız olduğunuzda veya mide bulantısı yaşadığınız durumlarda su, bal ve ekşi limonu Dr. Kalan'ın hazırladığı Royal Jel karışımı ile birlikte tüketirseniz; bu sizin rahatlamanızı ve iştahınızın geri gelmesini sağlayacaktır.

 

Günde üç kere ve seferinde bir çay kaşığı tüketilecek olan Dr. Kalan Anti Plus karışım ve birkaç saat aralıklarla kullanılacak %100 doğal bir ürün olan Dr. Kalan Anti Plus sprey sayesinde virüsleri yok edebilirsiniz. Bu spreyi ağız içine sıkarak ve hatta elleriniz, dudaklarınız ve burnunuz için de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

 

Öte yandan kaynatacağınız nane veya yarpuzun buharını da solumanız, bu sorunu aşmanıza yardımcı olacaktır.

 

Süt ürünleri, tavuk eti, beyaz şeker ve un gibi gıdaları tüketmek vücudunuzun Corona Virüs için daha elverişli bir yer olmasına neden olacaktır. Öyleyse yukarıda zikredilen gıdaların yanı sıra tuz, domates salçası, asit içeren gıdalar ve konserve gibi hazır ürünleri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Bunlar yerine alkali değeri yüksek besinleri tüketmeli, deve, deve kuşu, hindi, koyun eti, meyve, kaya tuzu, çorba, sarımsak, soğan, sebze ve kuruyemiş tüketmeye çalışın.

 

Bu şekilde davrandığınız takdirde hastaneye gitmeden evinizde Corona Virüsü kolaylıkla yenebilirsiniz. Ama yine de yaşı ilerlemiş veya solunum sıkıntısı çeken bireylerin doktor müşahedesinde olması ve ilerlemiş vakaların da hastane ortamında solunum cihazları kullanması gerekmektedir.

 

 

 

http://tr.drkalan.com/ 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler