18 Haziran 2021 Cuma Saat:
09:00
26-04-2016
  

Çorum'da Hz Ali'nin Kutlu Doğumu Kutlandı

Çorum Ehli Beyt Vakfı merkezinde bulanan Ehli Beyt Camiinde Hz. Ali’nin doğum günü ve Müslüman babalar günü Çorumlu Alevi vatandaşların coşkulu katılımıyla kutlandı.

Facebook da Paylaş

24 Nisan Pazar günü Çorum Ehli Beyt Vakfı merkezinde bulanan Ehli Beyt Camiinde Hz. Ali’nin doğum günü ve Müslüman babalar günü Çorum'lu Alevi vatandaşların coşkulu katılımıyla kutlandı.


Öğle ve ilkindi namazlarının kılınmasının ardından program Muhammed Ali Arapğolu’nun Kur’an tilavetiyle başlayan Hz. Ali’yi anma ve anlama programının açılış konuşmasını Ehli Beyt vakfına bağlı İmam Ali Mescidi hocası Tekin Polat yaptı. Cesur Kara’nın kendi kaleme kaldığı “Ali’m Ali’m Nerdesin” isimli methiyeyi seslendirmesinin ardından kürsüye gelen Hüseyin Polat, Melisa Keskin ve Fatıma Nur Arapoğlu hazırladıkları şiirleri okudular.


Programın ilerleyen bölümlerinde Ankara’da gelen Ehli Beyt meddahı Halil Çelik seslendirdiği methiyelerle programa renk kattı. Programın son bölümünde de Ehl-i Beyt Camii hocası Özgür Arapoğlu günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının yaptı.


Dua ve temennilerle biten programın sonunda katılımcılar İmam Ali sofrasında yemeklerini yediler.

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler